Whistleblower tvrdí, že Twitter mal v spoločnosti čínskeho špióna

Whistleblower tvrdí, že Twitter mal v spoločnosti čínskeho špióna

Bývalý bezpečnostný šéf Twitteru Pieter Zatko tvrdil, že v Twitteri pracoval najmenej jeden agent z Číny. Uviedol tiež, že dokonca aj FBI varovala spoločnosť pred zahraničným čínskym agentom v spoločnosti.

Ďalej uviedol, že informácie odhalili, že v spoločnosti Twitter pracoval jeden člen hlavnej spravodajskej agentúry Číny. Všetky tieto informácie Zatko nedávno poskytol americkému senátu.

Spoločnosť umožnila prístup k údajom používateľov

Zatko je známy aj ako Mudge, čo je jeho hackerské meno, a nedávno obvinil spoločnosť, že umožnila zahraničnému agentovi pracovať vo vnútri spoločnosti. Tvrdil tiež, že spoločnosť Twitter umožnila agentovi prístup k údajom používateľov.

Zatko pôvodne podal svoju sťažnosť v júli a v tejto sťažnosti neuviedol krajinu pôvodu agenta, ktorý pracoval v spoločnosti Twitter.

Podľa hovorcu spoločnosti Twitter nedávne vypočutie pána Zatka potvrdzuje, že jeho tvrdenia sú plné nepresností a nezrovnalostí. Keď sa médiá obrátili na FBI so žiadosťou o vyjadrenie, bezprostredne nereagovali.

Pán Zatko uviedol, že takéto informácie ho veľmi znepokojili a umožnili mu spoznať skutočný stav prostredia Twitteru ako spoločnosti. Keď Zatko informoval niekoho na výkonnej pozícii v spoločnosti Twitter o hrozbe, odpoveď bola, prečo je to ešte lepšie, aj keď spoločnosť má zahraničných agentov?

Ak spoločnosť Twitter skutočne bagatelizovala prítomnosť zahraničného agenta a nepodnikla žiadne kroky, potom je to niekoľko vážnych otázok, na ktoré by spoločnosť musela odpovedať.

Rovnako to znamená, že Elon Musk by mohol tieto informácie použiť proti Twitteru aj počas súdnych procesov. To by mohlo slúžiť ako jeden z dôvodov, ktoré by mohol použiť na odstúpenie od dohody. Tento incident tiež nastolil otázku, ako zabezpečiť údaje používateľov v takýchto platformách!

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top