Wti býčie pruh v ohrození, ako to obchoduje v blízkosti podpory

Wti býčie pruh v ohrození, ako to obchoduje v blízkosti podpory

WTI bola posledné tri dni na býčej ceste, ale zdá sa, že sa skončila. WTI sa zatiaľ obchoduje okolo úrovne 77,70 USD s možnosťou ďalšieho poklesu v priebehu dnešného dňa. Podľa odborníkov je dôvodom tlaku na pokles, ktorý sa prejavil na WTI, hromadenie zásob ropy v USA.

Ak sa pozrieme na správu API, tá ukázala nárast zásob v USA o 9,047 milióna barelov. Predtým sa údaj pohyboval okolo 1,335 mil. barelov, čo naznačuje, že dopyt po rope sa v USA spomalil.

Spomalenie dopytu po rope v USA

Na jednej strane členovia OPEC+ oznámili zníženie dodávok, čo podporilo ropné trhy. Na druhej strane však správy o náraste zásob v USA tlačili ropné trhy nadol. Nakoniec sa zdá, že prevážil medvedí tlak, keďže trhu s ropou teraz hrozí strata predchádzajúcich ziskov.

V pondelok sa objavili správy, že mnohí členovia OPEC+ uvažujú o prehĺbení zníženia dodávok s cieľom podporiť vyššie ceny ropy. Rozhodnutie bolo prijaté z dôvodu slabého globálneho rastu a vyššieho geopolitického napätia.

Podľa aktérov na trhu sa očakáva, že OPEC+ zostane pri znižovaní dodávok aj do konca roka 2024. Naopak, šéf IEA poukazuje na mierny prebytok ponuky v budúcom roku (2024).

V konečnom dôsledku si budeme musieť počkať, ako sa bude vyvíjať zasadnutie OPEC+. Na druhej strane už teraz máme solídne dôkazy o spomalení dopytu a vyššej ponuke v USA.

Dáva teda zmysel, aby WTI klesla, keďže trhy čakajú na veľmi očakávané zasadnutie OPEC+, ktoré sa uskutoční v najbližších dňoch. V súčasnosti sa 20 SMA na grafe WTI (dennom) nachádza v blízkosti 79,23, zatiaľ čo dlhodobá 200 SMA je blízko 77,96.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top