Wti Oil Gaps Higher pred stretnutím Opec

Ropa sa v piatok zmenila na zelenú, ale za celý týždeň klesla o 5 %

Po otvorení novej týždennej obchodnej seansy cena 1 barelu ropy pred zasadnutiami OPEC vzrástla. Analytici očakávajú problémy so zvýšenou ponukou na strane kontraktu so zlými ekonomickými podmienkami.

Na 5. októbra je naplánované zasadnutie OPEC+, na ktorom sa budú prehodnocovať dohody o produkcii. Okrem toho sa bude diskutovať aj o otázke zníženia ťažby o približne 1 milión barelov denne. Ak sa tieto body programu dohodnú, určite to pomôže WTI posunúť sa vyššie! Mohlo by to však viesť aj k oslabeniu dopytu po rope v dôsledku vyšších cien!

Odborníci sa domnievajú, že s cieľom odstrániť medvedí trend z trhu s ropou bude oznámené zníženie produkcie. Zníženie ťažby, ktoré je nižšie, ako sa očakávalo na trhu, však nemusí stačiť na to, aby prilákalo býkov! Preto je veľmi pravdepodobné zníženie produkcie o približne 1 milión barelov alebo viac!

Čínske hospodárske oživenie a nové ropné kvóty

Ďalšou dobrou správou, ktorá podporuje býčiu náladu na trhu s ropou, sú nové kvóty na dovoz/vývoz ropy stanovené Čínou. Pevninská Čína plánuje oživiť hospodárstvo a naštartovať rast, pre ktorý bude energia hlavnou požiadavkou.

Na začiatok Čína vydala objednávku na dovoz ropy v objeme približne 2,89 mil. ton, čo je veľká objednávka, nech sa na to pozeráme akokoľvek!

Podľa NASDAQ sa vďaka tejto novej objednávke zvýšia kvóty na dovoz ropy na približne 164,6 milióna ton na tento rok. Predtým sa toto číslo pohybovalo len okolo 162,2 milióna ton, čo svedčí o zdravom náraste!

Odborníci tiež uviedli, že zásoby ropy v držbe OECD sa znižujú naozaj rýchlym tempom, čo by mohlo v najbližšom období zvýšiť dopyt po rope. A keď túto skutočnosť spojíme s navrhovaným znížením ťažby, šance na býčiu dráhu na trhu s ropou sa zvýšia!

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top