Zákazník zažaloval spoločnosť Tesla za narušenie súkromia

Akcie Tesly získavajú 4 % po tom, čo GM súhlasí s využívaním jej nabíjacej siete

V piatok zažaloval majiteľ vozidla Tesla z Kalifornie spoločnosť Tesla pre údajné narušenie súkromia. Podľa zákazníka spoločnosť porušuje jeho súkromie!

Žaloba bola podaná na okresnom súde v USA a prišla v čase, keď vyšlo najavo, že niektorí zamestnanci spoločnosti Tesla zdieľali snímky/videá pochádzajúce z kamier v autách zákazníkov. Podľa správ sa toto zdieľanie súkromných snímok/videí uskutočnilo v rokoch 2019 – 2022.

Žalobca Henry Yeh je ten, kto žaluje spoločnosť Tesla a vlastní vozidlo Tesla Model Y. Podľa Henryho zamestnanci spoločnosti používali videá a snímky na vlastnú nevkusnú zábavu a ponižovanie.

Zároveň dodal, že po tom, ako sa dozvedel o kamerách spoločnosti Tesla a ich používaní na porušovanie súkromia, bol rozzúrený a šokovaný zároveň.

Tesla musí niesť zodpovednosť

Zdá sa, že laxná politika ochrany osobných údajov spoločnosti Tesla sa jej vypomstila. A ak sú obvinenia pravdivé, môže to spoločnosť ľahko stáť veľa peňazí a poškodenú povesť.

Žaloba je podaná v mene Henryho Yeha, verejnosti, ako aj ďalších členov skupiny, ktorí vlastnia vozidlá Tesla. V podstate každý, kto si prenajal alebo vlastnil vozidlo Tesla počas posledných 4 rokov, bude patriť do budúcej skupiny.

Podľa správ mohli zamestnanci spoločnosti Tesla vidieť zákazníkov, ako robia intímne veci a dokonca aj bežné každodenné veci, ako je pranie. Podľa jedného z bývalých zamestnancov mohli dokonca vidieť deti zákazníkov!

Vzhľadom na prísne zákony týkajúce sa súkromia detí na celom svete by sa z toho ľahko mohla stať naozaj naliehavá záležitosť, ak sú obvinenia skutočne pravdivé.

V žalobe sa od súdu požaduje, aby spoločnosti Tesla zabránil v takomto protiprávnom konaní a aby vymáhal škody spôsobené konaním spoločnosti.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top