Zásoby ropy sa zvýšili o 16 miliónov barelov

Obchodný deficit USA v novembri klesol o 2,0 %

Podľa najnovších vládnych údajov sa zdá, že zásoby ropy v USA naďalej rastú. Podľa týchto údajov ide už o ôsmy týždeň po sebe, keď sa zásoby zvyšujú.

Rýchlosť, akou tieto zásoby rastú, je takmer x10 vyššia, než predpokladali analytici. Aktuálne údaje navyše odhaľujú, že tieto zásoby ropy sa stali 4. najväčším nárastom v histórii USA.

Dopyt po benzíne v USA klesol

Údaje do 10. februára hovoria o tom, že v zásobách ropy v USA bol zaznamenaný nárast o 16,283 mil. barelov. Podobne sa zvýšili aj zásoby ropy komerčného charakteru, a to o 50,75 mil. barelov.

K tomuto nárastu zásob došlo v čase, keď v amerických rafinériách prebieha sezónna údržba. Inými slovami, v amerických rafinériách sa spracováva menej ropy.

Z údajov tiež vyplynulo, že priemerný vstup amerických rafinérií bol približne 15 mil. barelov/deň. V porovnaní s údajmi z minulého týždňa to bolo približne o 383 tisíc menej!

Podobne aj prevádzková kapacita amerických rafinérií sa pohybuje okolo 86,5 %, pričom bežná hodnota sa zvyčajne pohybuje okolo 90 % alebo o niečo viac.

Celkovo je súčasné nahromadenie barelov ropy v USA štvrté najväčšie v celej histórii USA. Dokonca aj externí analytici očakávali nárast len o 1,166 milióna barelov.

Podľa jedného z expertov je nárast zásob ropy v USA gigantický, ale nie šokujúci, keďže to naznačovali aj údaje API!

Predtým údaje API (American Petroleum Institute) ukázali, že do zásob USA pribudlo 10,507 mil. barelov ropy.

Vzhľadom na to, že USA sú hlavným trhom s ropou a ďalšími energetickými produktmi, nedávne údaje EIA určite otrasú cenami ropy na celom svete.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top