Aktualizované 17 októbra, 2023 o 12:20 pm

Zemný plyn uzatvára svoj prvý júlový týždeň v zelených číslach pri zvýšenom dopyte

Zemný plyn sa obchoduje na úrovni takmer 3,20 USD po tvrdeniach o nezamestnanosti v USA

Zemný plyn uzavrel svoj historicky prvý júlový týždeň v zelených číslach, a tak sa odrazil od svojich niekoľkomesačných miním. Podľa odborníkov vysoká spotreba plynu v júli pravdepodobne tlačí zemný plyn nahor.

Americké mestá totiž letné horúčavy prekonávajú klimatizáciou, ktorá si vyžaduje energiu. A jedným zo zdrojov energie je zemný plyn, čo spôsobuje rast jeho cien. Už niekoľko mesiacov sa na trhu hovorí o letnom dopyte a zdá sa, že je konečne tu.

Kontrakt na zemný plyn na august sa do konca piatka znížil o 4,4, čo zodpovedá 1,6 %. Podobne aj cena zemného plynu sa pohybovala okolo 2,7130 USD za mmBtu. Pred menšou korekciou v podobe vyberania ziskov zemný plyn zdražel o necelých 6 %.

Zemný plyn za týždeň vzrástol o 8,3 %

Celkovo zemný plyn vzrástol o 8,3 %, krátkodobo však zaznamenal straty od 1 do 8 %.

Dostupné správy naznačujú, že od dnešného dňa budeme pravdepodobne svedkami poklesu množstva spaľovanej energie. Podľa odhadov môže dôjsť k poklesu o 2 mld. kubických stôp denne, ale pravdepodobne to bude posledný takýto pokles v tomto týždni.

Ak sa obzrieme okolo seba, ceny amerického zemného plynu podporujú aj kroky prezidenta Putina v Zadnom mori. Prezident Putin požaduje, aby západné sily zrušili sankcie na jeho vývoz plynu výmenou za dohodu o obilí v Zadnom mori.

Na základe týchto fundamentov by nebolo zlé povedať, že zemný plyn pravdepodobne zostane silný minimálne najbližšie 2 až 3 mesiace. Keď však letná sezóna začne ustupovať a uvoľní miesto miernejším teplotám, prudký nárast dopytu po zemnom plyne sa zníži!

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top