Aktualizované 17 októbra, 2023 o 12:29 pm

Zemný plyn v júni získal 15 % pri zvýšenom dopyte

Zemný plyn zaznamenáva mesačné a štvrťročné zisky

Zdá sa, že býci zemného plynu sú veľmi odolní, pretože sa im darí prekonávať jeden kurz za druhým. Podľa minulotýždňových údajov sa celkové zásoby v zásobníkoch pohonných hmôt zvýšili o 95 mld. kubických metrov, čo je viac ako minulotýždňová hodnota 88 mld. kubických metrov.

Podľa jedného z analytikov bol odhad nárastu zásob zemného plynu 91, zatiaľ čo skutočná hodnota sa ukázala byť 95. A ak sa pozrieme na týždeň pred 9. júnom, na zabezpečenie potreby chladenia sa vtlačilo približne 84 mld. kubických metrov.

Po zverejnení údajov futures na plyn klesli, keďže nárast zásob bol väčší, ako sa očakávalo. V tom čase sa zemný plyn dotkol úrovne 2,532 USD, čo bolo menej ako v predchádzajúci deň na úrovni približne 2,597 USD. Hneď na druhý deň však zemný plyn nabral na sile a na NYME si pripísal 1,1 centa.

Dopyt po chladení počas leta

Podľa odborníkov bol jedným z hlavných dôvodov podporených cien zemného plynu očakávaný zvýšený dopyt po chladení počas letnej sezóny.

V USA sa oficiálne začala letná sezóna, čo znamená vyššie teploty a vyššiu spotrebu energie.

Dopyt po spaľovaní energie zatiaľ klesol len na 37,9 mld. kubických metrov za deň, ale odborníci sa domnievajú, že s oteplením počasia vyskočí vyššie.

V skutočnosti je plyn už teraz pripravený uzavrieť jeden z najlepších mesiacov od augusta 2022! Len tento mesiac ceny plynu vyskočili o 15 % a sú pripravené dotknúť sa ceny 10 USD/mmBtu (14-ročné maximum).

Počasie zatiaľ nie je také horúce ako zvyčajne, ale dopyt po chladení v USA už každým dňom rastie, najmä v Texase.

Na záver možno konštatovať, že obchodníci so zemným plynom úplne ignorujú tvorbu zásob, pretože sa zameriavajú na nadchádzajúci dopyt počas vrcholiacej letnej sezóny.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top