Aktualizované 9 októbra, 2023 o 01:42 pm

Zemný plyn (XNG/USD) vyskočí na 2,62 USD, keďže globálne PMI klesajú

Zemný plyn zaznamenáva mesačné a štvrťročné zisky

Pár zemného plynu (XNG/USD) poskočil vyššie a po obnovení trojtýždňových miním sa dotkol úrovne 2,62 USD. Kurz XNG/USD zatiaľ vykazuje známky konsolidácie, keďže trh čaká na udalosti najvyššej úrovne do konca dňa.

Celkovo sa zemný plyn (XNG/USD) k dnešnému dňu stále pohybuje v pozitívnom pásme blízko úrovne 2,62 USD, čo nám napovedá, že táto energetická komodita má voči americkému doláru navrch.

Pozitívne pre zemný plyn zároveň hovoria aj napäté americko-čínske väzby, ako aj poveternostné podmienky v USA.

Opatrná nálada na trhu ovplyvňuje zemný plyn

Celková nálada na trhu je však „opatrná“, čo je hlavným dôvodom, prečo je cenová akcia na XNG/USD taká obmedzujúca. Pred kľúčovými udalosťami väčšina investorov nechce zaujímať žiadne pozície z obavy, že utrpia veľké straty.

Ak sa pozrieme na americkú stranu, futures na index S&P 500 sa obchodujú v blízkosti 4470 bodov so ziskom 0,5 %. Podobne aj výnosy 10-ročných dlhopisov sa naďalej pohybujú v blízkosti úrovne 4,20 % a vykazujú známky spomalenia nedávneho medvedieho trendu. Pokiaľ ide o DXY, po dosiahnutí niekoľkomesačného maxima mu tiež chýba akýkoľvek smer v blízkosti úrovne 103,40.

Technický výhľad zemného plynu naznačuje, že medvedí tlak sa mierne zvyšuje, keď sa blížime k zóne rezistencie na úrovni 2,65 USD. Okrem toho aj MACD svojimi hodnotami signalizuje medvedí trend, čo nám hovorí, že cesta najmenšieho odporu je pre zemný plyn smerom nadol.

SMA 100 spolu s býčou trendovou líniou však tiež tlačí zemný plyn nahor. V istom zmysle teda môžeme povedať, že obe strany (býci a medvede) sa snažia tlačiť zemný plyn požadovaným smerom.

Ak teda zemný plyn prekročí zónu 2,65 USD a následne zostane pevný, pošle ho to smerom k zóne rezistencie 2,78 USD. Domnievame sa však, že akékoľvek ďalšie pohyby zemného plynu budú musieť počkať, pokiaľ nedostaneme nové impulzy zo sympózia v Jackson Hole.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top