Aktualizované 17 októbra, 2023 o 12:41 pm

Zemný plyn Xngusd vyskočí na 2 uprostred obáv z inflácie

Zemný plyn zaznamenáva mesačné a štvrťročné zisky

Zemný plyn (XNG/USD) zostal býčí a nakoniec sa mu podarilo dotknúť sa cenovej úrovne 2,34 USD, pričom sa dostal z predchádzajúceho týždenného minima.

Podľa odborníkov možno býčí charakter XNG/USD pripísať mäkšiemu USD spolu s opatrným prístupom trhov. Koniec koncov, spolu so zasadnutím Fed-u sa očakávajú aj dlho očakávané údaje o inflácii za mesiac máj.

Americký dolárový index (DXY) zostáva slabší

Dolárový index (DXY), ktorý slúži ako ukazovateľ sily USD, tiež prerušil svoj nedávny rastový trend a deň ukončil so stratou 0,20 %. Pri poslednej kontrole bola jeho denná obchodná cena 103,43, čo signalizuje klesajúci sentiment okolo USD.

Súčasný sentiment USD je očakávaný vzhľadom na to, že máme pred sebou zasadnutie FOMC, ktoré rozhodne o ďalšom smerovaní zelenej bankovky.

Za zmienku stojí aj to, že údaje prichádzajúce z USA sú mäkké, a keď sa spoja s rokovaniami Fedu, má zmysel, aby USD vykazoval slabosť. Okrem toho existuje 70 % pravdepodobnosť, že na zasadnutí Fedu nebudú prijaté žiadne opatrenia.

Ak sa pozrieme mimo USA, zníženie sadzieb predstavila aj PBoC. V kombinácii s väčším dopytom po energiách v letnej sezóne má zmysel, aby XNG/USD predviedol býčiu jazdu.

Celkovo trhové podmienky v USA, Číne a zvyšku sveta podporujú vysoké ceny XNG. Okrem toho rast cien zemného plynu podporuje aj hospodárska neistota a politické rozhodnutia o sadzbách.

Ak sa pozrieme na technický výhľad XNG/USD, 10 SMA na denných grafoch drží zemný plyn stlačený na úrovni 2,31 USD. Okrem toho sa v blízkosti úrovne 2,35 USD, ako aj 2,37 USD nachádzajú aj trendové línie, ktoré môžu zemnému plynu slúžiť ako brzdy. Po prelomení týchto zón odporu sa však zemný plyn pravdepodobne vydá nahor s ešte vyšším býčím impulzom.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top