Zisk dodávateľa Apple Foxconn za 4. štvrťrok klesol o 10

Globálne dodávky osobných počítačov klesli v 1. štvrťroku 2023 o 29 kusov

Spoločnosť Foxconn je významným dodávateľom spoločnosti Apple Inc., a preto poskytuje cenné informácie o tom, ako sa tejto technologickej spoločnosti darí. Konečne máme k dispozícii výsledky zisku spoločnosti Foxconn za 4. štvrťrok, ktoré v porovnaní s minulým rokom vykazujú pokles o 10 %.

Dôvodom takéhoto poklesu zisku boli poruchy v jednej z tovární spoločnosti na výrobu iPhonov v dôsledku pravidiel COVID-19.

Spoločnosť tiež očakávala, že jej tržby za prvý štvrťrok budú rovnaké, čo je v súlade s tým, čo sme dostali. Na druhej strane sa očakáva, že prognóza tržieb spoločnosti za produkty klasifikované ako „inteligentná spotrebná elektronika“ výrazne porastie.

Zisk za 4. štvrťrok klesol na 1,31 mld.

Čistý zisk spoločnosti Foxconn (taiwanská spoločnosť) za 4. štvrťrok 2022 klesol na 1,31 miliardy USD, čo predstavuje približne 40 miliárd T USD. V rovnakom období minulého roka dosiahla spoločnosť zisk 44,4 miliardy talianskych dolárov (pokles o 4,4 miliardy talianskych dolárov).

Podľa prieskumu medzi 13 analytikmi sa priemerná prognóza zisku spoločnosti Foxconn pohybovala okolo 39,98 T$. V tomto smere je teda zisk spoločnosti Foxconn v podstate v súlade s očakávaniami trhu.

Takmer 50 % príjmov spoločnosti pochádza zo smartfónov, ako je iPhone. Preto keď boli závody spoločnosti zatvorené kvôli COVID-19, klesli aj tržby.

Podobne aj celosvetová situácia v oblasti inflácie a slabý globálny dopyt znamenajú, že spoločnosť Apple bude objednávať menej iPhonov z továrne Foxconn.

Odborníci sa domnievajú, že výroba smartfónov sa zastaví aj pred Novým rokom, ako aj ďalšími sviatkami počas 4. štvrťroka 2022. A aby toho nebolo málo, opatrenia COVID-19 prinútili aj mnohých pracovníkov opustiť továreň nachádzajúcu sa v Číne.

V roku 2023 budú odhady zisku spoločnosti Foxconn vysoké, keďže opatrenia COVID-19 už neplatia. Nezabúdajme však, že dopyt po produktoch spoločnosti Apple by mohol utrpieť aj v dôsledku inflácie a úrokových sadzieb na globálnej úrovni.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top