Aktualizované 17 októbra, 2023 o 12:04 pm

Zlato klesá pod 1900 USD na pozadí opätovného nárastu výnosov amerických dlhopisov

Zlato (Xau/Usd) sa obchoduje pod úrovňou 2050 USD, keďže hrozí neistota.

Po prekročení hranice 19 tisíc USD ceny zlata opäť ustúpili, keďže predajný tlak zosilnel. Podľa odborníkov k nemu prispela najmä sila zaznamenaná na výnosoch amerických dlhopisov, ktoré sa už dostali nad úroveň 4,3 %.

Okrem prudkého nárastu výnosov amerických dlhopisov vykazuje silu aj americký dolár, čo je ďalší faktor, ktorý výrazne zaťažuje ceny žltého kovu.

Predajcovia prítomní v blízkosti úrovne 19 tis.

V posledných dvoch dňoch sa ceny zlata správali v súlade s rozpadom z technickej formácie. Nad úrovňou 1900 USD sa však žltý kov stretol s čerstvými predajnými príkazmi. Americký dolár (USD) si so svojou nedávnou silou tiež príliš nepomáha, čo je dôvodom, prečo medvedí trend na zlate nie je taký silný.

Zlato aj americký dolár majú vyrovnané podmienky. Inými slovami, rovnakú šancu majú predávajúci aj kupujúci zlata.

Ak sa teraz pozrieme na dôvod, prečo sa zlatu podarilo dotknúť hodnoty 1900 USD, bolo to najmä v dôsledku korekcie zaznamenanej na menovom páre USD. Podobne aj mnohí investori zvažujú skutočnosť, že Fed už nemusí zvyšovať úrokovú sadzbu.

Keďže výkonnosť USD je priamo spojená s ekonomikou USA, nemôžeme ignorovať ani americké ekonomické údaje. Na začiatok treba povedať, že trh práce vykazuje dobré známky, čo znamená, že Fed bude mať väčšiu kontrolu nad politikou úrokových sadzieb. Zároveň nás čaká aj prejav Jeroma Powella, ktorý by mohol hovoriť aj o recesii v USA.

Celkovo je teraz širší obraz z hľadiska cien zlata priamo spojený s Jackson Hole, najmä s prejavom predsedu Fedu. Ten poskytne usmernenia týkajúce sa politiky úrokových sadzieb, a tak bude mať veľký vplyv na žltý kov, ktorý je nevýnosovým aktívom.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top