Zlato klesá pod 1970 USD na pozadí rastúcich výnosov amerických dlhopisov

Zlato klesá pod 1970 USD na pozadí rastúcich výnosov amerických dlhopisov

Pokles zlata (XAU/USD) sa počas pondelkovej seansy rozšíril a zatlačil drahý kov pod úroveň podpory 1970 USD. Keďže v najbližších dňoch nie sú naplánované žiadne ekonomické údaje na vysokej úrovni, je veľmi nepravdepodobné, že by ceny zlata v krátkodobom horizonte našli nejakú podporu.

Na jednej strane zlato bojuje s medvedím tlakom, pričom na druhej strane sa pohráva s 21 SMA. Vzhľadom na to, ako sa zlato v piatok vrátilo z maxím, sa technické nastavenie stalo ešte zaujímavejším.

Ceny zlata sa zameriavajú na podporu na úrovni 1950 USD

Podľa analytikov, ak sa zlatu nepodarí vytvoriť dobrú uzávierku na dennom grafe, bude to vyzývať k väčšiemu medvediemu tlaku. V dôsledku toho môžu ceny zlata klesnúť smerom k oblasti od 1955 do 1950 USD.

Akýkoľvek ďalší pokles cien zlata sa skončí výzvou pre 200 SMA, ktorá v súčasnosti vykazuje stúpajúci sklon. Potom tu máme úroveň podpory na úrovni 1944 USD, ktorá je zároveň minimom zo 14. novembra.

Okrem toho aj ukazovateľ RSI (14) vykazuje negatívny trend, ale stále sa nachádza nad strednou úrovňou, čo je znakom toho, že pokles bude dočasný.

Na strane rastu sa ako tvrdá rezistencia ukáže úroveň 1991 USD, keďže sa tiež líniovo zhoduje s negatívnou trendovou čiarou. Za ňou sa nachádza zóna odporu na úrovni 1993 USD, ktorá je zároveň maximom piatkovej seansy. Podľa odborníkov akýkoľvek ďalší býčí tlak umožní žltému kovu dotknúť sa úrovne 2000 USD.

Celkovo sa zdá, že nálada na trhu sa počas pondelkovej seansy zlepšuje, keďže údaje z Japonska a Číny ukazujú optimizmus. Hoci PBOC neurobila žiadne zmeny vo svojom LPR, akcie čínskych nehnuteľností sa stále tešia dobrému rastu.

Zároveň sa očakáva aj oslabenie USD v dôsledku zvestí o znižovaní sadzieb od budúceho roka. To je teda ďalší faktor, ktorý bude dlhodobo podporovať býčie ceny zlata.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top