Zlato predlžuje svoju býčiu rally uprostred obáv z finančnej krízy

Zlato klesá pod 1970 USD na pozadí rastúcich výnosov amerických dlhopisov

Zlato sa po vystúpení nad úroveň 1920 USD opäť stalo býčím. Deje sa tak v čase, keď sa Credit Suisse dostala do centra pozornosti v súvislosti s finančnými problémami.

V skutočnosti to vyvolalo obavy z plnohodnotnej finančnej krízy v európskom regióne. Preto investori teraz hľadajú útočisko v bezpečných aktívach, ako sú zlato a japonský jen.

Na druhej strane, americké desaťročné dlhopisy po krachu amerických bánk a nedávnych nepokojoch okolo Credit Suisse klesli o 6 %.

Zlato môže dosiahnuť cenovú úroveň 2 000 USD

Všetky tieto faktory spoločne podporujú býčí trend pri zlate a mohli by dokonca posunúť žltý kov aj nad 2 000 USD.

Z technického hľadiska existuje šanca, že XAU/USD by mohol vytvoriť formáciu dvojitého vrcholu. Denný graf ukazuje, že 1960 USD je dôležitou rezistenciou, a ak sa tu dočkáme odmietnutia, začne to vyzerať ako dvojitý vrchol.

Aby sa však tejto medvedej formácii dodala väčšia dôveryhodnosť, XAU/USD bude musieť prelomiť líniu krku v blízkosti oblasti 1810 – 1800 USD. Táto oblasť je zároveň aj silným supportom a odraz odtiaľto povedie k bočnému pohybu zlata.

Na strane rastu sa dôležité úrovne odporu nachádzajú na úrovni 2000, 2050 a 2080 USD. Vzhľadom na súčasnú situáciu XAU/USD sa pred úrovňou 2000 USD nachádza úroveň 1960 USD.

Nemôžeme však ignorovať skutočnosť, že fundamentálne nastavenie teraz podporuje býčie zlato. Ak sa súčasná banková kríza v USA a Európe zhorší, zastaví to centrálne banky pred zvyšovaním sadzieb.

A všetci vieme, že vysoké úrokové sadzby podporujú fiat meny a spôsobujú odliv hotovosti z nevýnosových aktív, ako je zlato.

Predbiehali by sme však v tvrdení, že nás čaká veľká banková kríza. Koniec koncov, Credit Suisse má dobrú povesť a mohla by sa zo súčasných otrasov spamätať.

Technický aj fundamentálny front zatiaľ podporuje skôr býčie zlato než medvedie!

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top