Zlato prekračuje 1920 USD, keď sa zotavuje

Zlato (Xau/Usd) sa obchoduje pod úrovňou 2050 USD, keďže hrozí neistota.

Zlato (XAU/USD) nezačalo tento týždeň práve pozitívne, keďže pod medvedím tlakom stratilo rukoväť 910 USD. Výnosy 10-ročných dlhopisov sa však dostali do záporných hodnôt a zachránili tak zlato z jeho denných miním.

Záporný tlak na výnosy ich posunul pod úroveň 4,7 %, a tak poskytol potrebnú podporu zlatu, ktoré sa teraz obchoduje nad úrovňou 1920 USD.

Technická analýza zlata naznačuje, že aj keď sa opäť objaví medvedí tlak, úroveň 1900 USD zostane dôležitou úrovňou podpory. Zároveň sa v blízkosti úrovne 900 USD nachádza aj 100 SMA (d1), čo z nej robí dôležitý otočný bod.

1868 USD zostáva dôležitou úrovňou podpory

Ak však zlatí medvedi prelomia úroveň 19 000 USD, ďalším supportom bude úroveň 1868 USD, po ktorej bude nasledovať úroveň 1860 USD a potom úroveň 1850 USD.

Naopak, dôsledné nákupné momentum znamená, že zlato (XAU/USD) sa dotkne úrovne 1932 USD (high). Keďže táto úroveň je významná, znamená to, že pred ďalším postupom bude potrebné jej rozhodné prelomenie. Ďalšie významné úrovne odporu, na ktoré si obchodníci so zlatom (XAU/USD) musia dávať pozor, sú 1945 USD, 1950 USD a 1975 USD.

V piatok sa ceny zlata dotkli úrovne 1932 USD, ktorá bola zároveň 3-týždňovým maximom žltého kovu. Hoci sa žltý kov nachádza pod svojím 3-týždňovým maximom, stále nie je jasný smer, keďže geopolitické napätie a politika Fedu spôsobujú na trhu opatrnosť.

Scenár býkov tiež nie je taký silný, keďže sa im nepodarilo udržať pohyb nad 200 SMA. Keď sa to skombinuje s výnosmi amerických dlhopisov a predajnými príkazmi na zlate, naznačuje to, že žltý kov čakajú problémy.

Na dosiahnutie akéhokoľvek výraznejšieho býčieho impulzu pri zlate bude potrebné opäť získať späť 200 SMA na dennej báze. Vzhľadom na makroekonomický stav to však v krátkodobom horizonte vyzerá ako vzdialená predstava.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top