Zlato prekračuje hranicu 1980 na pozadí klesajúcich výnosov z dlhopisov

Obchodný deficit USA v novembri klesol o 2,0 %

Zdá sa, že zlato ťaží zo slabšieho USD, keďže počas pondelkovej seansy prekročilo hranicu 1980 USD. Výnosy 10-ročných amerických dlhopisov boli naposledy zaznamenané pod úrovňou 3,5 % po tom, ako sa počas dňa dostali do záporných hodnôt.

Nedávne údaje o indexe PMI vo výrobnom sektore ISM sú tiež pochmúrne, čo tiež podporuje býčie impulzy na XAU/USD (zlato). Okrem toho sa ukazovateľ RSI(14) teraz pohybuje aj v prepredanom teritóriu, čo tiež dodáva býkom zlata odvahu.

Zlaté býky čakajú problémy

To, že sme na zlate zaznamenali niekoľko býčích pohybov, ešte neznamená, že je všetko čisté… Ukazovateľ MACD je medvedí a nedávno bola prerazená aj stúpajúca trendová línia. Okrem toho sa XAU/USD naďalej obchoduje pod 100 HMA a 200 HMA.

Všetky tieto faktory udržiavajú medvede XAU/USD v nádeji na návrat… To znamená, že XAU/USD sa stal býčím len krátkodobo, zatiaľ čo medvedie znaky sú stále prítomné všade okolo nás.

Na základe týchto informácií sa zdá, že oživenie zlata sa nepotvrdí, pokiaľ neuvidíme prelomenie rezistencie nad úrovňou 1960 USD.

A hneď po úrovni 1960 USD tu máme úroveň 1970 USD, ktorá tiež zabezpečí problémy pre býkov zlata.

Ďalším dôležitým technickým údajom, ktorý nemožno prehliadnuť, je rezistencia z 20. marca, ktorá naďalej klesá. Táto oblasť sa zatiaľ nachádza na úrovni okolo 1987 USD a tiež bude klásť cenu zlata pod čiarou.

Medzitým prelomenie swingového minima nachádzajúceho sa na úrovni 1950 USD pošle ceny zlata do blízkosti úrovne 1933 USD.

Na základe všetkých týchto informácií sú ceny zlata napriek krátkodobému oživeniu stále pod vplyvom medveďov.

A ak Fed skutočne predstaví ďalšie zvýšenie sadzieb, potom sa ceny zlata v prostredí rastúcej sily USD opäť otočia na juh. To je však ešte ďaleko a na výsledky si budeme musieť počkať na nadchádzajúce zasadnutie Fedu.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top