Aktualizované 2 marca, 2023 o 12:01 pm

Zlato sa dotýka 1830 uprostred Usd sily a vysokých výnosov

Dolár zostáva silný na 3-mesačnom maxime, keďže stávky na zníženie sadzieb sa vytrácajú

Cena zlata naďalej klesá a dostala sa na 1830 USD, čo je najnižšia úroveň od začiatku tohto roka! Po údajoch o maloobchodných tržbách v USA dosiahol výnos 10-ročných amerických dlhopisov po zvýšení o takmer 1 % úroveň 3,8 %.

V dôsledku optimistických amerických údajov sú výnosy dlhopisov vysoké a dodatočnú silu získal aj americký dolár. Oba tieto faktory výrazne zaťažujú XAU/USD a spôsobili, že sa dotkol úrovne 1830 USD.

1838 USD je ďalšou úrovňou podpory pre XAU/USD

Podľa odborníkov je teraz ďalším cieľom medveďov XAU/USD zóna podpory 1838 USD. Aby ju však zlato dosiahlo, bude musieť najprv uzavrieť pod včerajším minimom.

Akýkoľvek ďalší pokles pod 1838 USD znamená, že ďalším cieľom medveďov sa stane support na úrovni 1825 USD (minimum z 5. januára). Mohlo by to však znamenať aj novú oporu pre býkov a okolo tejto úrovne by sme mohli vidieť aj nejaké nákupy!

Ak sa pozrieme na 14-periodový ukazovateľ RSI na dennom grafe XAU/USD, stále sa tlačí pod strednú úroveň 50. To je ďalším znakom toho, že súčasné momentum na zlate je prinajlepšom medvedie.

Pre býkov, ktorí chcú prejaviť odhodlanie, sa stalo dôležitým zachytenie 50 SMA na dennom grafe. Ak sa tak stane, potom sa zlatí býci budú rásť smerom k rezistencii v zóne 1870 USD. Akýkoľvek ďalší rast v blízkosti tejto úrovne znamená, že ďalším cieľom býkov bude 1890 USD (maximum z 9. februára).

Zatiaľ však existuje dostatočný dopyt po americkom dolári a zdá sa, že sa na celom devízovom trhu zotavuje. A táto širokotrhová sila nie je pre býkov žltého zlata dobrým znamením.

Pokiaľ ide o budúcnosť, v najbližších dňoch budú zverejnené niektoré významné údaje z USA, ktoré by mohli poskytnúť nové impulzy o tom, ako sa darí ekonomike.

Ak sa však presunieme ku grafom XAU/USD v dlhšom časovom horizonte a pozrieme sa na viacročné trendy, je jasné, že zlato má voči USD navrch.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top