Zlato stráca trakciu, ale zostáva nad 2000 na pozadí ďalšieho zvyšovania sadzieb

Zlato získava 5 %, ale podpora 1900 USD zostáva slabá

Po novej správe o zamestnanosti v USA je jasné, že Fed sa v dohľadnom čase nezastaví. To znamená, že počas zvyšku roka 2023 prídu ďalšie sadzby, čo nie je dobrá správa pre zlato a iné nevýnosové aktíva.

Po správe ceny zlata ustúpili z maximálnej úrovne 2080 USD a nakrátko klesli pod 2000 USD. V súčasnosti je júnový kontrakt na zlato na úrovni 20234,80 USD, čo je o 30,90 USD menej ako jeho nedávne maximum.

Spotová obchodná cena zlata je $2015,69

Ak sa pozrieme na spotovú obchodnú cenu zlata, nachádza sa v blízkosti úrovne 201,69 USD, čo je 1,7 % od nedávneho maxima. Skôr počas seansy sa spotová cena zlata ponorila pod úroveň podpory 2000 USD. V skutočnosti sa spotovému zlatu podarilo dotknúť sa vnútrodenného minima 19996 USD, aby následne vyskočilo späť nad 2 000 USD.

Ekonómovia zväčša očakávali, že v americkej ekonomike pribudne 180 tisíc nových pracovných miest. Údaje však ukázali 253 tis. nových pracovných miest v americkej ekonomike, čo je o 40 % viac, ako sa očakávalo. Ministerstvo však nakoniec revidovalo údaje za marec z 263 tisíc na iba 165 tisíc.

Nezabúdajme však, že pre obchodníkov je najdôležitejší počet pracovných miest. A ak sa naň pozrieme, je jasné, že akékoľvek nádeje na pozastavenie zvyšovania sadzieb počas júna už nie sú na mieste.

Okrem toho Fed dal jasne najavo, že jeho politika sa bude riadiť údajmi, a nie emóciami alebo politikou. Hlavnou zaujímavosťou je však rozhodne sila amerického trhu práce, ktorý zostáva naďalej silný.

To všetko znamená, že Fed môže pokračovať v boji proti inflácii formou zvyšovania sadzieb. A táto politika je zlou správou pre zlato, striebro a ďalšie komodity. V skutočnosti by to znamenalo aj väčšie posilnenie amerického dolára v nasledujúcich mesiacoch, keďže ostatné centrálne banky si dávajú pauzu v politike zvyšovania sadzieb.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top