Zlato uzatvára pod úrovňou 2000 Ako nám hrozí dlhová kríza

Zlato klesá pod 1970 USD na pozadí rastúcich výnosov amerických dlhopisov

Zdá sa, že dlhová kríza v USA nemá vplyv len na rizikovejšie aktíva… Dokonca aj žltý kov (zlato) pociťuje horúčavu, keďže USA sa blížia k úplnej dlhovej kríze, ak sa dlhový strop nezvýši.

Zlato sa považuje za poistku proti akýmkoľvek hospodárskym problémom, ale zdá sa, že aj to sa v poslednom čase mení. Prvýkrát za posledné dva týždne sa zlato prepadlo pod úroveň 2 000 USD, čo je znakom slabosti. Predtým zlato rástlo, keďže investori sa utiekali do bezpečia.

Ak sa pozrieme na júnový kontrakt s dodávkou zlata, po uzavretí dňa s poklesom o 1,5 % sa usadil v blízkosti 1993 USD. Zlato však dosiahlo minimum na úrovni 1989,25 USD; nakoniec sa ustálilo na úrovni 1993 USD. Dňa 4. mája sa zlatu podarilo dosiahnuť úroveň 2085 USD, čo bolo niekedy maximum, ak sa pozrieme na jeho nedávnu históriu.

Spotové zlato sa dotklo úrovne 1987,62 USD

Ak sa pozrieme na spotovú cenu zlata, tá tiež klesla a naposledy sa obchodovala v blízkosti úrovne 1987,62 USD. Celkovo sa spotové ceny zlata znížili o 1,4 % alebo približne o 28,84 USD.

K poklesu spotovej ceny zlata a futures došlo v čase, keď dolárový index posilnil po uzavretí nad úrovňou 102. Podobne aj výnosy 10-ročných amerických dlhopisov dosiahli v dôsledku neistoty úroveň 3,572 %.

To všetko sa deje v dôsledku patovej situácie v otázke dlhového stropu vo Washingtone, ktorá ešte nedospela ku konečnému záveru. Existujú dohady, že sa strany dohodnú na dvojstrannej dohode o zvýšení dlhového stropu.

Podľa jedného z analytikov spoločnosti OANDA je zlato nižšie, pretože trh čaká na nejaké zmysluplné aktuálne informácie týkajúce sa otázky dlhového stropu. V skutočnosti analytici uviedli, že ceny zlata klesli, pretože investori sa pripravujú na to, že sa stane niečo zlé.

Napriek všetkým týmto teóriám však nikto v skutočnosti nepozná skutočný katalyzátor, ktorý stojí za poklesom cien zlata. Koniec koncov, zlato sa vždy považovalo za zabezpečenie proti riziku. A na základe tejto teórie by sa zlato malo obchodovať na vyšších úrovniach namiesto toho, aby klesalo!

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top