Aktualizované 25 januára, 2023 o 10:02 am

Akcie Twitter budú vyradené z Nyse 8. novembra

Akcie Twitter budú vyradené z Nyse 8. novembra

Podľa nového oznámenia, ktoré dostala americká Komisia pre cenné papiere a burzy, bude 8. novembra spoločnosť Twitter vyradená z burzy NYSE (New York Stock Exchange). Táto správa o vyradení z burzy prichádza po prevzatí Twitteru Elonom Muskom po dlhej a vášnivej bitke. Ďalšou zaujímavou skutočnosťou je, že k vyradeniu akcií Twitteru z burzy dochádza v ten istý deň ako voľby v polovici volebného obdobia v USA.

Táto žiadosť bola podaná v súlade s pravidlom 12d2-2, čo znamená, že celá trieda uvedených cenných papierov bude stiahnutá. V podaní sa tiež uvádza, že fúzia spoločností Xholdings II (dcérska spoločnosť Elona Muska) a Twitter je už dokončená. V dôsledku toho bude teraz majiteľom akcií sociálnej siete Elon Musk.

Podľa podrobností uvedených v podaní sa jedna akcia spoločnosti Twitter inc. zmenila na 54 dolárov v hotovosti bez akéhokoľvek úroku. Okrem toho uvedené podmienky znamenajú, že obchodovanie s akciami spoločnosti Twitter na burze bude pozastavené.

Elon Musk potrebuje, aby Twitter bol ziskový

V súčasnosti je cena akcií spoločnosti Twitter 53,70 USD, čo je o niečo menej ako nákupná cena 54,20 USD. To však zároveň znamená, že Twitter ako súkromná spoločnosť nebude musieť zverejňovať svoje zisky ani mesačných aktívnych používateľov.

Nezabúdajme však, že na Elona Muska budú tlačiť finančné inštitúcie, ktoré mu požičali peniaze. V dôsledku toho bude musieť miliardár vymyslieť spôsob, ako dosiahnuť, aby bol Twitter ziskový.

Okrem toho sa po rozpustení posledných členov predstavenstva vytvorí aj nová správna rada Twitteru. To znamená, že Elon Musk bude musieť vybrať aj nový tím na výkonné posty, keďže prvým krokom, ktorý urobil, bolo prepustenie indického generálneho riaditeľa.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top