Aktualizované 25 januára, 2023 o 10:12 am

Akcionári Twitteru schválili ponuku Elona Musksa na kúpu spoločnosti

Akcionári Twitteru schválili ponuku Elona Musksa na kúpu spoločnosti

V utorok akcionári Twitteru nakoniec hlasovali a rozhodli sa schváliť ponuku Elona Muska na kúpu spoločnosti vo výške 44 miliárd dolárov. Ak sa dohoda uskutoční, budú ju môcť prevziať do súkromného vlastníctva.

Načasovanie tohto hlasovania však prichádza v zaujímavom čase, keďže Musk sa snaží odvrátiť od svojej dohody. Je presvedčený, že uvádzané percento falošných účtov na Twitteri je oveľa väčšie, než spoločnosť priznala. Twitter si však stále stojí za svojimi číslami a verí, že len 5 % jeho účtov je falošných alebo spamových.

Twitter žaluje Elona Muska

Na jednej strane je teda spoločnosť Twitter presvedčená, že dodržala požiadavky a poskytla všetko, čo bolo z jej strany potrebné. Na druhej strane sa Elon Musk domnieva, že Twitter neposkytol skutočné počty falošných alebo spamových účtov na platforme.

Na základe výpočtov Elona Muska je počet spamových alebo falošných účtov oveľa vyšší, ako bolo oznámené. V tomto zmysle teda tvrdí, že spoločnosť Twitter nebola čestná a ústretová, ako by mala byť!

Výsledkom je, že Elon Musk sa snaží zlikvidovať mnohomiliardový obchod a už nemá záujem o kúpu spoločnosti.

Celý tento kúsok v skutočnosti poškodil akcie spoločnosti Twitter, v dôsledku čoho Twitter žaluje pána Muska z dôvodu, že porušil pôvodnú dohodu. Niekedy v polovici októbra sa začne súdny proces na súde v Delaware.

Vzhľadom na to, ako si obe strany idú po krku a chystajú sa vstúpiť do zdĺhavého súdneho procesu, nedáva zmysel, prečo Twitter urobil takýto krok. Možno to navrhli ich vrstvy? Možno ide skôr o nátlakovú taktiku, ktorá má miliardára prinútiť k dohode.

Každopádne sa zdá, že sa tejto dohody nedočkáme minimálne ešte nejaký čas!

Scroll to Top