Americké akcie sa po slabých maloobchodných tržbách zmenili na červené

Americký dolár na ústupe po slabých údajoch ADP

Po nedávnych údajoch o maloobchodných tržbách (apríl) a správe spoločnosti Home Depot sa americké akcie sfarbili do červena a obchodovali sa nižšie. Nedávna správa spoločnosti Home Depot bola slabšia, než očakával trh.

Tieto negatívne udalosti spôsobili pokles indexov S&P 500 a DJIA o 0,3 %, resp. 0,7 %. Na druhej strane, index NASDAQ Composite vzrástol o 0,1 %.

Podľa správy ministerstva obchodu bol v apríli zaznamenaný nárast maloobchodných tržieb o 0,4 %. Hoci bol tento prírastok pre ekonomiku dobrý, stále nebol dostatočný a naznačoval smerom k účinkom inflácie na spotrebiteľov.

Index trhu s bývaním dosiahol hodnotu 50

Index trhu s bývaním, ktorý vydáva Národná asociácia staviteľov domov, bol naposledy zaznamenaný v blízkosti hodnoty 50. Len pred mesiacom (v apríli) bol zaznamenaný v blízkosti 45.

Po tejto správe stratili akcie spoločnosti Home Depot (HD) 1,3 % svojej hodnoty, ale domnievame sa, že index trhu s bývaním s týmto poklesom nemá nič spoločné. V skutočnosti bola dôvodom poklesu akcií Home Depot prognóza nižších tržieb.

Ďalším faktorom, ktorý výrazne zaťažuje americké akcie, je dlhový strop. Konečný termín platobnej neschopnosti USA sa rýchlo blíži a politické strany sa stále nedohodli na pláne.

Pokiaľ ide o budúcnosť, ďalšie zasadnutie Fed-u je naplánované na jún, na ktorom sa jeho členovia budú zaoberať aktuálnym stavom hospodárstva. Údaje zatiaľ naznačujú ochladenie americkej ekonomiky a infláciu, ktorá je stále vyššia ako 2-percentný cieľ.

Účastníci trhu navyše očakávajú, že od júnového zasadania dôjde k pozastaveniu zvyšovania sadzieb. Pokiaľ ide o znižovanie sadzieb, prognóza je stanovená na koniec tohto roka.

Z ďalších správ si akcie spoločnosti Tesla Inc pripísali 1 % po správach, že fond Georgea Sorosa už nemá v spoločnosti žiadny podiel.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top