Americký dolár (USD) získava dopyt, keďže sa blíži Powellov prejav

Americký dolár bude v roku 2024 vykazovať slabosť v prípade obratu Fedu

Počas stredajšej obchodnej seansy bola zelená bankovka naďalej žiadaná, keďže investori sa pripravujú na prejav Jeroma Powella, ktorý by mal odznieť neskôr.

Prílev smerom k americkému doláru možno považovať za pozicionovanie investorov pred touto vysoko rizikovou udalosťou. Okrem toho to tiež znamená, že investori pred prejavom predsedu Fed-u verili, že zelená bankovka je bezpečnejšou voľbou ako iné aktíva.

Tento zvýšený dopyt po zelenej bankovke tiež posunul DXY vyššie o 0,2 % a naposledy sa nachádzal v blízkosti úrovne 105,587. Náhly skok DXY umožnil jeho posun z dvojmesačného minima (104,84).

DXY nahor z týždenných miním

Ak bude súčasný vývoj dolárového indexu (DXY) pokračovať, bude to pre zelenú bankovku znamenať zdravý týždenný zisk. V skutočnosti tiež skončí aj zvrátením poklesu z minulého týždňa.

To všetko sa deje po tom, čo skupina rečníkov Fedu dala jasne najavo, že vzhľadom na situáciu v oblasti inflácie je zvyšovanie sadzieb stále na pláne.

Predtým americký dolár zažil jeden zo svojich najhorších týždňov, ktorý bol naposledy zaznamenaný len v polovici júla. Vtedy sa Fed vyhol jastrabím signálom, čo poslalo zelenú bankovku nižšie.

Teraz sa obchodníci stavajú do pozícií, keďže prejav predsedníčky Fedu poskytne návod, ako bude centrálna banka ďalej postupovať.

Podľa niektorých odborníkov sa Fed pravdepodobne pozrie na riziká, ktoré predstavujú úrokové sadzby, skôr ako pristúpi k ich ďalšiemu zvyšovaniu. Ak teda nedôjde k výraznejšej zmene inflácie, šance na ďalšie zvýšenie sadzieb zo strany Fedu sú veľmi nepravdepodobné.

Ak Fed poskytne viac jastrabí signál, než očakával trh, ešte viac to podporí dopyt po zelenej bankovke. Naopak, holubičí signál alebo zmiešané správy zvrátia všetky nedávne zisky zaznamenané na DXY. Teraz je to pre zelenú bankovku spolu s ostatnými menami hra na vyčkávanie.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top