AUD/USD nadol o 0,90 %, keďže obchodníci čakajú na rozhodnutie Rba

AUD/USD nadol o 0,90 %, keďže obchodníci čakajú na rozhodnutie Rba

Lepšia ako očakávaná správa o NFP vyvoláva vlny naprieč devízovými pármi. Preto aj AUD/USD počas piatkovej seansy klesol o 0,90 %, keďže správa ukázala, že americký trh práce je stále veľmi odolný.

AUD/USD sa zatiaľ obchoduje v blízkosti úrovne 0,6511 s tendenciou k poklesu, keďže šance na zníženie sadzieb počas marca klesli na nové minimá. Marcové zníženie sadzieb je teraz úplne vylúčené.

Výnosy 10-ročných dlhopisov sa dotkli úrovne 4,06 %

Správa NFP však viac ako len otravuje býkov AUD. Výnosy 10-ročných dlhopisov dosiahli maximá blízko 4,06 %, pričom pred NFP sa pohybovali v blízkosti 3,90 %. Celkovo bol zaznamenaný skok výnosov 10-ročných amerických štátnych dlhopisov o 15 bázických bodov.

Podobne aj DXY, ktorý meria výkonnosť zelenej bankovky voči ostatným menám, sa dotkol úrovne 104,4, čo predstavuje 7-týždňové maximum!

Ďalšie údaje ukázali zdravý skok v novovyrobených tovaroch. Spotrebiteľský sentiment UM zároveň vyskočil na úroveň 79,1, čo naznačuje, že ekonomika zostáva silná aj napriek vysokým úrokovým sadzbám.

V nadchádzajúcom týždni bude pre AUD/USD rozhodujúcou udalosťou politické rozhodnutie RBA spolu s tlačovou konferenciou guvernéra RBA. Po skončení týchto udalostí sa pozornosť presunie na údaje o dôvere NAB, spotrebiteľskú dôveru (Westpac) a index priemyslu od skupiny AI.

Technickí experti tiež zdôrazňujú, že keď sa AUD/USD ponoril pod 200 SMA na grafe D1, výhľad sa posunul smerom k „prirodzenému až medvediemu“.

Ak sa AUD/USD podarí uzavrieť dennú hladinu pod 0,6527, otvorí si dvere k rukoväti 0,6500. Naopak, býčím cieľom môže byť 0,6550, ak austrálske býky pokoria 100 SMA (D1).

Napriek tomu rozhodujúcou udalosťou, ktorá je teraz pozorne sledovaná, je to, ako sa k rozhodnutiu o úrokových sadzbách postaví RBA.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top