Biely dom naznačuje zákaz ťažby Pow, ktorú používa Bitcoin

Biely dom naznačuje zákaz ťažby Pow, ktorú používa Bitcoin

Bitcoin je jedným z tých tokenov, ktoré na ťažbu využívajú dôkazový mechanizmus. V priebehu niekoľkých dní sa Ethereum (ETH) odkloní od tohto mechanizmu smerom k PoS. Nedávna správa Bieleho domu však naznačuje, že tento typ ťažby má negatívny vplyv na životné prostredie. Preto sa objavil aj náznak, že by mohli ťažbu PoW zakázať.

Všetka elektrická energia, ktorú digitálne aktíva využívajú, prispieva k emisiám skleníkových plynov. To má za následok hluk, znečistenie a rôzne ďalšie vplyvy!

USA si stanovili vlastné klimatické ciele a zdá sa, že ťažba PoW im v ich zámeroch robí vrásky na čele. V súčasnosti sú totiž k dispozícii aj iné možnosti, ktoré dokážu znížiť spotrebu energie o 99 %. Napríklad ťažba proof of stake je energeticky efektívnejší mechanizmus a využíva ho už mnoho tokenov.

V blízkej budúcnosti sa možno dočkáme aj legislatívy zo strany administratívy a Kongresu, ktorá obmedzí používanie energeticky náročných procesov, ako je napríklad ťažba kryptomien.

Vplyv ťažby na elektrickú sieť

Úrad pre vedu a technológie v Bielom dome spomenul, že ťažobné farmy BTC zvyšujú neprimeranú záťaž na elektrickú sieť. V dôsledku toho môže dôjsť k znehodnoteniu zariadení, nebezpečenstvu požiaru a výpadkom elektrickej energie.

V správe sa tiež spomína, ako môže ťažba Bitcoinov zdražiť elektrinu pre miestnych spotrebiteľov.

Vzhľadom na to, koľko energie spotrebuje technológia PoW, bude ťažké dosiahnuť míľnik 0 – carbon, ktorý stanovili americké úrady.

Zatiaľ je to však len návrh alebo nanajvýš náznak… Okrem toho pravdepodobne uvidíme aj to, ako môže kryptomena č. 2 (ETH) úspešne prejsť od PoW k PoS. To naznačuje, že by sme mohli vidieť aj ďalšie kryptomeny vrátane BTC, ako sa posúvajú smerom k PoS.

Bez ohľadu na to, ako sa na situáciu pozeráte, je to pre BTC a ďalšie mince rozumná voľba!

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top