Bitcoin prekračuje 30k rezistenciu uprostred fám o zmenách v politike Fedu

Bitcoin prekračuje 30k rezistenciu uprostred fám o zmenách v politike Fedu

Bitcoinoví býci získali počas utorkovej obchodnej seansy prevahu a prekonali hranicu 30 000 USD. Je to prvýkrát za takmer 10 mesiacov, čo sa Bitcoinu (BTC) podarilo prekonať hranicu 30 tisíc dolárov.

Po nedávnych ekonomických ukazovateľoch teraz krypto trhy dúfajú v menej jastrabí Fed, čo znamená nižšiu pravdepodobnosť zvýšenia sadzieb.

Okrem toho sa začali rozplývať aj mraky bankovej krízy, čo v konečnom dôsledku zlepšilo aj náladu na trhu!

Bitcoin (BTC) za dnešný deň vzrástol o 6,3 %

Bitcoin (BTC), ktorý je najväčšou kryptomenou z hľadiska kapitalizácie, si počas rannej utorkovej seansy pripísal 6,3 %. V čase písania tohto článku sa Bitcoin obchodoval v blízkosti 30 061 USD, čo je jedna z jeho najvyšších úrovní za posledných 10 mesiacov.

Okrem toho sa na stranu býkov spolu s Bitcoinom (BTC) pridali aj ďalšie kryptoaktíva, ako napríklad Dogecoin, Ethereum a Binance Coin (BNB).

Rovnako ako Bitcoin, aj Ethereum (ETH) za deň vzrástlo o 3,3 % a tesne nasleduje Bitcoin. Podobne aj minca Ripple si pripísala 2,3 %, čo predstavuje býčí trend na celom trhu.

Po nedávnych ziskoch je celková kapitalizácia na trhu s kryptomenami teraz na úrovni 1,4 bilióna USD a je na najlepšej ceste dotknúť sa úrovne 1,5 bilióna USD!

Ak sa pozrieme na výkonnosť BTC v roku 2023, vzrástol už o 80 %, čo sú pri pohľade na iné triedy aktív pôsobivé zisky.

Najväčším faktorom, ktorý podporuje býčiu náladu pri Bitcoine, je nádej, že Fed teraz v najbližších mesiacoch zavedie menej zvyšovaní sadzieb.

Podobne ako trh s kryptomenami, aj akciové trhy sa v utorok pridali k býčej vlne. To isté však nemôžeme povedať o americkom dolári, ktorý prepožičiava svoju silu vyšším úrokovým sadzbám!

Pri pohľade do budúcnosti bude politika Fedu týkajúca sa úrokových sadzieb zohrávať hlavnú úlohu pri určovaní ďalšieho smerovania Bitcoinu & ďalších kryptoasťov.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top