Cieľová cena pre akcie Tesla znížená o 33, keďže všetky nádeje sa vkladajú do modelu 2

Predseda výboru Snemovne reprezentantov vyjadruje znepokojenie nad obchodmi spoločnosti Tesla v Číne

Investičná banková spoločnosť Evercore znížila cieľovú cenu akcií spoločnosti Tesla, keďže sa zvyšujú obavy z klesajúceho podielu spoločnosti v Číne a Európe.

S menším dopytom na trhoch EÚ a Číny to jednoducho znamená, že aj tržby spoločnosti Tesla klesnú a v dohľadnej budúcnosti zostanú na nízkej úrovni. Spoločnosť Evercore sa zatiaľ domnieva, že nová cieľová cena akcií Tesla je teraz 200 USD, pričom pôvodne bola stanovená na 300 USD.

Aj pri znížení budúcej cieľovej ceny predstavuje cenová úroveň 200 USD stále nárast o 40 % oproti súčasnej úrovni.

Akcie spoločnosti Tesla pod tlakom

V celosvetovom meradle niet pochýb o tom, že spoločnosť Tesla je stále významným hráčom na trhu s elektrickými vozidlami, čo je zrejmé z údajov o jej hrubej marži. Okrem toho bude spoločnosť profitovať aj z vertikálnej integrácie a dokonca aj z nedávneho zákona o znížení inflácie zo strany USA.

Analytici sa však domnievajú, že tieto výhody sú pre investorov už celkom zrejmé. Investori teda zatiaľ hľadajú nejaké nové býčie správy o Tesle, aby do nej vložili ďalšie peniaze.

Tento rok bol pre spoločnosť Tesla naozaj náročný, keďže jej generálny riaditeľ sa zaplietol s Twitterom. Okrem toho pokračuje aj v predaji akcií Tesly, čo poškodzuje náladu investorov.

Pri porovnaní s cenami z novembra 2021 sa už zmazalo približne 60 % hodnoty akcií Tesla. V čase písania tohto článku sa akcie spoločnosti Tesla obchodovali blízko úrovne 142 USD.

Najväčšími problémami, ktorým spoločnosť Tesla zatiaľ čelí, sú pomalý dopyt v Číne a angažovanosť Elona Muska v sociálnej sieti Twitter. Od svojho prevzatia Twitteru Elon Musk vkladá peniaze do spoločnosti sociálnych médií na úkor Tesly. Oba tieto faktory sú pre spoločnosť Tesla veľmi nepriaznivé a dokonca poškodzujú značku Elona Muska.

Podľa spoločnosti Evercore stále existuje spôsob, ako môže Tesla opäť naskočiť do akcie, a tým je Tesla Model 2. Dostupné informácie naznačujú, že cena Modelu 2 bude dostupnejšia, a tak priláka viac zákazníkov. Zatiaľ je údajná cena Modelu 2 stanovená na 25 000 USD, čo bude najnižšia cena automobilu od spoločnosti Tesla.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top