Commerzbank vykázala za 1. štvrťrok dvojnásobný čistý zisk

Commerzbank naznačuje silnejšiu britskú libru, keďže BoE váha so znížením sadzieb

Nemecká Commerzbank (CBKG) v stredu oznámila, že jej čistý zisk sa v prvom štvrťroku zdvojnásobil. Dosiahla to vďaka vyšším úrokovým sadzbám v krajine a vo zvyšku sveta.

Celkovo Commerzbank dosiahla čistý zisk vo výške 580 mil. eur, teda približne 638,46 mil. Len minulý rok dosiahla banka v rovnakom štvrťroku čistý zisk len 298 mil. eur.

Analytici zväčša očakávali, že Commerzbank dosiahne čistý zisk len 481 mil. eur. Skutočný výsledok sa však ukázal byť o 99 miliónov eur vyšší.

Commerzbank očakáva potenciál rastu

Pri pohľade do budúcnosti Commerzbank uviedla, že v súvislosti s čistým príjmom očakáva potenciál rastu pochádzajúci z úrokových sadzieb.

Ďalším dôležitým vývojom v Commerzbank je rozsiahla revízia, v rámci ktorej spoločnosť zatvorila stovky pobočiek a prepustila tisíce zamestnancov. Ide teda o ďalší faktor, ktorý banke umožnil znížiť náklady & zlepšiť ziskovosť.

Ak sa pozrieme okolo seba, zdá sa, že mnohé banky vykazujú lepšie než očakávané zisky vďaka vyšším úrokovým sadzbám.

Práve v minulom roku banka zaznamenala ďalší ziskový rok v rade a tiež sa opätovne zaradila do slávneho nemeckého indexu DAX, ktorý obsahuje len blue-chip spoločnosti.

Hoci bola banka po finančnej kríze pred viac ako 10 rokmi zachránená, vláda v nej stále vlastní čiastočný podiel!

Podľa analytikov je Commerzbank stále vystavená mnohým problémom, ako sú pomalá ekonomika, vysoká inflácia a dokonca aj úvery.

Generálny riaditeľ Commerzbank však uviedol, že finančná inštitúcia je v dobrej kondícii. Dodal, že transformácia banky prebieha hladko a už sa začali prejavovať jej výsledky.

Ak sa vedľa seba pozrieme na lepší ako očakávaný čistý zisk a potenciálne riziká, je jasné, že s Commerzbank nie je všetko v poriadku. V krátkodobom až strednodobom horizonte však banka môže vykázať vyšší zisk na základe úrokových sadzieb!

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top