Aktualizované 2 marca, 2023 o 12:25 pm

Futures na Dow zostávajú nezmenené

Futures na Dow zostávajú nezmenené

Akciové futures v USA sa väčšinou takmer nezmenili, keďže obchodný interval bol veľmi úzky. V závere obchodného dňa boli zverejnené údaje o maloobchodných tržbách z USA, ktoré zlepšili náladu investorov.

No napriek zverejneniu maloobchodných tržieb,e futures na Nasdaq 100, S&P 500 a Dow Jones mali obchodné rozpätie len okolo 0,1 %.

Počas predĺžených obchodných hodín zaznamenala spoločnosť Roku po zlepšení tržieb a znížení straty nárast o 11,%. Podľa správ strata počas 4. štvrťroka predstavovala len 1,70 USD/akcia v porovnaní s očakávaniami na úrovni 1,72 USD/akcia.

Podobne aj tržby boli na úrovni 867,1 mil. dolárov oproti očakávanej hodnote 802,12 mil. dolárov. Povedať, že spoločnosť Roku týmto hviezdnym výsledkom prekvapila trh, by nebolo vôbec nesprávne.

Pozitívne výsledky spoločností CSCO, ROKU a TWLO

Ak sa rozhliadneme okolo seba, spoločnosť Cisco Systems (CSCO) tiež vzrástla o 3,2 % po tom, čo sa jej 2. štvrťročný zisk na akciu dotkol hodnoty 0,88 USD v porovnaní s očakávanými 0,85 USD. A skutočné tržby boli 13,60 miliardy USD oproti očakávanej hodnote 13,41 miliardy USD.

Podobne aj spoločnosť Twilio poskočila o 12,5 % vyššie po tom, ako za 4. štvrťrok zverejnila zisk na akciu vo výške približne 0,22 USD. A tržby TWLO boli približne 1,02 miliardy USD, pričom trhy očakávali hodnotu len 1 miliardy USD.

Spoločnosť Shopify, ktorá je kótovaná na newyorskej burze, klesla o 9,8 % po tom, ako vykázala oveľa lepší zisk na akciu, než očakával trh. V porovnaní s Cisco & Twilio je to ďalší prípad vzhľadom na to, že Shopify mala dokonca lepšie výnosy vo výške 1,73 miliardy USD oproti očakávaným 1,65 miliardy USD.

Pri pohľade do budúcnosti nás čaká zverejnenie indexu cien výrobcov, údajov o začatých stavbách na bývanie, údajov o žiadostiach o podporu v nezamestnanosti a výrobného indexu filadelfského Fedu. Okrem toho dnes neskôr vystúpia aj dvaja predstavitelia Fedu (Bullard a Mester).

Medzitým dnes neskôr zverejnia svoje hospodárske výsledky aj niektoré veľké spoločnosti, napríklad Nestle, Applied Materials, Hasbro, Dropbox a Doordash Inc.

Celkovo si index Dow Jones pripísal 0,1 % alebo 38,8 bodu. Pokiaľ ide o index S&P 500, nárast predstavoval 0,3 %, teda približne 11,5 bodu. Pokiaľ ide o dlhopisové trhy v USA, výnos 10-ročného dlhopisu sa pohyboval na úrovni 3,815 %.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top