Aktualizované 17 októbra, 2023 o 12:32 pm

GBP/USD sa obchoduje v blízkosti 1,2700 pri slabosti USD

GBP/USD čelí odmietnutiu na úrovni 1,2100, keďže USD posilňuje

Pár GBP/USD sa obchoduje v blízkosti cenovej úrovne 1,2700 a zdá sa, že sa snaží nájsť jasný smer. Pár britská libra/americký dolár je v pasci obáv z recesie a nedávneho súperenia medzi USA a Čínou. V dôsledku toho sa útek k bezpečným aktívam, ako je americký dolár, javí ako jasná voľba.

Pokiaľ ide o budúcnosť, sviatok Dňa nezávislosti v USA bude väčšinu obchodníkov držať bokom, keďže budú čakať na nové impulzy z amerického a britského trhu.

Technický výhľad GBP/USD tiež vykresľuje veľmi zaujímavý obraz, keďže na úrovni 1,2700 sa nachádza 50 SMA a 23,6 % fib retracement. Okrem toho sa 100 SMA na grafe GBP/USD vyrovnáva aj s hlavnou rezistenciou. Ak bude táto úroveň prekonaná, pár sa bude pohybovať smerom k úrovniam 1,2750 a 1,2800.

GBP/USD – Podpora na úrovni 1,2650 zostáva integrálna

Na opačnej strane je najbližším supportom úroveň 1,2650, ktorá sa zároveň zhoduje s 20 SMA. Po nej je ďalším supportom pre GBP/USD úroveň 1,2600, po ktorej nasleduje 1,2570.

Počas ázijskej a európskej seansy sa pár libra/dolár väčšinou obchoduje v úzkom kanáli. Jediným dôvodom obmedzených strát tohto páru je zlepšený rizikový sentiment pre súvisiace meny. Po zverejnení správy o PMI však môžeme byť svedkami určitého pohybu na páre GBP/USD.

V piatok sa americký dolár dostal pod predajný tlak, ktorý pripravil pôdu pre odraz páru libra/dolár. Údaje z USA ukázali pokles indexu PCE počas mája, čo spôsobilo, že dolárový index stratil 0,5 %.

Napriek nedávnemu zverejneniu hospodárskych výsledkov však americký dolár vykazuje voči ostatným menám odolnosť, keďže existuje vysoká pravdepodobnosť zvýšenia sadzieb o 25 bázických bodov počas júla.

Akékoľvek správy o zvýšení sadzieb zo strany BoE však môžu posilniť aj GBP, čo by bolo pre pár GBP/USD zaujímavé.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top