Gbpusd stabilne nad úrovňou 12600 napriek opatrnému sentimentu

GBP/USD čelí odmietnutiu na úrovni 1,2100, keďže USD posilňuje

Počas európskej obchodnej seansy zostal pár GBP/USD stabilne nad úrovňou podpory 1,2600. V súčasnosti sa zdá, že GBP/USD sa snaží o býčiu rally v prostredí silného USD.

Okrem toho je trh momentálne aj veľmi opatrný, čo bráni prílevu peňazí smerom k britskej libre. Pri pohľade do budúcnosti bude ďalšie smerovanie GBP/USD závisieť od prejavu FEDu, ktorý je naplánovaný na najbližšie dni.

1,26000 – dôležitá úroveň pre GBP/USD

Ak sa pozrieme na technický vývoj GBP/USD, zdá sa, že sa obchoduje v hornej polovici regresného kanála. To je býčí signál, o ktorom niet pochýb!

Keď sa však pozrieme na ukazovateľ RSI, ten sa pohybuje okolo úrovne 70, čo naznačuje, že by mohla nastať technická korekcia.

Ak teda pár GBP/USD skĺzne pod úroveň 1,2625 a premení ju na rezistenciu, ďalšou úrovňou bude 1,2600 a následne úroveň podpory 1,2550. Úroveň 1,2550 sa zároveň zhoduje s 50 SMA a spodnou hranou stúpajúceho kanála.

Na druhej strane, prelomenie úrovne odporu 1,2650 znamená, že býci na GBP/USD sa zamerajú na úroveň 1,2700. Táto úroveň je hornou hranicou býčieho kanála a časom pôjde tiež vyššie.

Ak sa pozrieme na fundamentálnu stránku, USD zostane v centre pozornosti vzhľadom na nadchádzajúce zverejnenie indexu spotrebiteľských cien. Trh očakáva, že správa ukáže stabilnú infláciu v krajine.

Podobne sa očakáva, že aj BoE zachová svoju súčasnú politiku vysokých úrokových sadzieb v podmienkach vyššej inflácie a nedostatku pracovných síl v krajine. Preto sa domnievame, že inflácia v Spojenom kráľovstve zostane na dvojcifernej úrovni.

Keď sa teda pozrieme na technické aspekty kurzu GBP/USD, nezabúdajme, že aj fundamentálna stránka má veľa zaujímavého! Fundamentálne aspekty GBP/USD totiž môžu mať zásadný vplyv na ďalší pohyb páru.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top