Kanadský dolár (Cad) sa obchoduje v blízkosti 1,34, keďže ceny ropy klesajú

Kanadský dolár (Cad) sa obchoduje v blízkosti 1,34, keďže ceny ropy klesajú

Tendencia poklesu cien ropy oslabila aj kanadský dolár (CAD) voči zelenej bankovke. Keďže Loonie je úzko prepojený s komoditami, ako je ropa, je prirodzené, že CAD sa dostal pod tlak.

Kurz USD/CAD počas obchodného dňa vytlačil cenovú akciu tam a späť, ale celkový trend bol pre CAD negatívny.

Zatiaľ čo CAD vykazuje slabosť, americký dolár tiež nie je taký silný, keďže bol zaznamenaný pokles výnosov dlhopisov. Keďže výnosy dlhopisov vykazujú pred CPI negatívny tlak, investori sa pripravujú na prispôsobenie sa novej realite, v ktorej môžu úrokové sadzby zostať vysoké!

V roku 2024 sa očakáva päť znížení sadzieb

V priebehu roka 2024 Federálny rezervný systém uskutoční celkovo päť znížení sadzieb. Na januárovom zasadaní sa však neočakáva žiadne zníženie sadzieb, ale na marcovom zasadaní je to inak.

Podľa Scotiabank týždenný graf USD/CAD naznačuje, že sa vytvoril kladivový svietnik parent, ktorý sa považuje za býčí. Jednoducho povedané, kanadský dolár by mohol v dlhodobom horizonte oslabovať!

Okrem toho sa USD podarilo minulý týždeň uzavrieť pozitívne. Bolo to zaujímavé vzhľadom na to, že pár prešiel na intradennom grafe mnohými výkyvmi.

Aj to dodáva býčej sviečkovej formácii dôveryhodnosť a zdôrazňuje, že USD pravdepodobne zostane v nasledujúcich týždňoch pozitívny.

Očakávané cenové rozpätie pre USD/CAD v krátkodobom horizonte je od 1,34 do 1,35 a súčasná cena sa už nachádza v blízkosti 1,34.

Úspešné prelomenie úrovne 1,35 by mohlo obchodníkom s USD/CAD otvoriť dvere k nasledujúcim úrovniam rezistencie. Kľúčovou rizikovou udalosťou, ktorá nás čaká, je však index spotrebiteľských cien, ktorý by mohol USD/CAD prinútiť zmeniť smer. V takom prípade musíme počítať s nízkymi cenami ropy a slabším americkým dolárom.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top