Kanadský dolár získava podporu z oživenia ropy

Rast počtu pracovných miest v Kanade zostal v decembri nezmenený

Ak sa pozrieme na týždennú výkonnosť kanadského dolára (CAD), je v červenej farbe s veľkým náskokom. V posledný obchodný deň týždňa sa však kanadskému doláru podarilo zaznamenať malý zisk (+5 pipov).

Tento týždeň nebolo z kanadskej strany zverejnených veľa údajov, čo je skutočný dôvod, prečo USD/CAD zostal podporený. Na budúci týždeň sa neočakávajú žiadne veľké zmeny, keďže ekonomický kalendár zostáva nenáročný.

Hoci sa USD/CAD za tento týždeň nachádza v červených číslach, od svojich týždenných miním poskočil o 1,65 %. Tento dopyt po kanadskom dolári (CAD) je spôsobený najmä oživením cien ropy v dôsledku lepšej nálady na trhu.

Kanadský dolár uzatvára týždeň v blízkosti úrovne 1,379

USD/CAD začal. týždeň odrazom od úrovne 1,3630, kde sa nachádza 50 SMA. Odvtedy si medvede udržiavali kontrolu nad USD/CAD počas celého týždňa.

V skutočnosti odraz, ktorého sme boli svedkami na USD/CAD v pondelok, dostal odmietnutie v blízkosti úrovne 1,3100, kde sa nachádzalo swingové minimum z júla.

Preto možno s istotou povedať, že ďalší cieľ býkov na USD/CAD sa nachádza v blízkosti 1,3900, po ktorom nasleduje 1,3950 a 1,3975.

Počas piatka dostal trh s ropou mierny impulz, ktorý sa prejavil aj na kanadskom dolári. Po odraze na trhu s ropou sa Loonie podarilo uzavrieť piatkovú seansu s +5 pipmi. Najdôležitejšie však je, že páru sa podarilo vyhnúť uzavretiu dňa v červených číslach.

Na budúci týždeň nás v utorok čaká zverejnenie amerického indexu spotrebiteľských cien, čo znamená, že na USD/CAD sa očakávajú výraznejšie pohyby. Analytici predpokladajú, že akýkoľvek náhly skok v CPI bude znamenať, že Fed bude ďalej sprísňovať ekonomiku. Konečný výsledok bude pre americký dolár pozitívny, čo sa však nedá povedať o americkej ekonomike.

Naopak, mäkké údaje o inflácii znamenajú, že Fed bude mať len málo dôvodov na akékoľvek drastické zmeny vo svojej politike úrokových sadzieb.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top