Micron Technology (MU) klesla o 5 % pri slabom dopyte

Micron Technology (MU) klesla o 5 % pri slabom dopyte

Spoločnosť Micron Technology (MU) vydala prognózu straty za 1. štvrťrok, čo vyvolalo medzi investormi vážne obavy. Jedným z najväčších zistení je, že oživenie na trhu s čipmi je prinajlepšom pomalé.

Po zverejnení údajov klesli akcie spoločnosti Micron Technology počas štvrtkovej rannej obchodnej seansy o 5 %. To naznačuje, že investori nie sú spokojní s nedávnou prognózou, ktorú spoločnosť vyrábajúca čipy zverejnila.

Deň predtým spoločnosť Micron Technology urobila prognózu o tom, že straty počas štvrťroka by mohli byť oveľa vyššie, ako sa očakávalo. Spoločnosť zároveň predpovedala, že hrubá marža sa počas 2. polroka 2024 dostane do kladných čísel. Trh opäť očakával, že sa tak stane oveľa skôr (počas 1. polroka 2024).

Zvyšovanie zásob čipov sa takmer skončilo

Spoločnosť Micron (MU) čelí poklesu dopytu, a preto nie je schopná využiť výrobnú kapacitu svojich výrobných závodov na 100 %. Odborníci sa však domnievajú, že vysoké zásoby mikročipov sú takmer hotové, čo znamená, že dopyt by sa mohol vrátiť.

Niektoré z technologických produktov, v ktorých sa čipy spoločnosti Micron Technology (MU) používajú, zahŕňajú osobné počítače a smartfóny. Ak teda vezmeme do úvahy túto skutočnosť, hovorí to aj o tom, že oba tieto trhy tiež prechádzajú poklesom.

V minulom roku nadmerná ponuka a slabý dopyt tlačili ceny nadol, čo v konečnom dôsledku poškodilo ziskovú maržu spoločnosti Micron Technology. Podľa analytika spoločnosti Evercore ISI sa situácia trochu zlepšila, ale tempo je pomalé.

Niektorí odborníci sa však domnievajú, že nedávny rozmach v odvetví umelej inteligencie umožní spoločnosti Micron Technology (MU) zvýšiť svoje tržby. Mnohí totiž dokonca produkujú stovky miliónov dolárov dodatočných príjmov z predaja nových čipov vhodných pre AI, ktoré spoločnosť vyrába.

Okrem toho sa spoločnosť Micron Technology snaží stať aj dodávateľom spoločnosti Nvidia (ďalšia spoločnosť vyrábajúca čipy). Ak sa to zrealizuje, bude to znamenať, že sa zlepšia aj tržby a príjmy spoločnosti.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top