MUFG predpovedá, že USD/JPY prekročí hranicu 150 na pozadí oživenia amerického dolára

USD/JPY zostane v nasledujúcich 6 mesiacoch nad úrovňou 145,00 - Rabobank

Podľa analytikov MUFG existuje vysoká pravdepodobnosť, že pár USD/JPY prekročí úroveň 150,00, ak dôjde k odrazu amerického dolára. Ak sa obzrieme okolo seba, nárast výnosov 10-ročných japonských dlhopisov už prinútil BoJ zasiahnuť a prijať opatrenia.

To spôsobilo mierne oslabenie JPY, čo sa však od výpredaja amerického dolára zmenilo. Odraz amerického dolára by však znamenal, že USD/JPY je pripravený opäť pokračovať v býčom trende. Tentoraz bude cieľom pre USD/JPY úroveň 150,00.

Operácia nákupu dlhopisov zo strany BoJ

Ak sa pozrieme na rozhodnutie BOJ nakupovať štátne dlhopisy, všetko sa začalo, keď svetový trh s dlhopismi zaznamenal výpredaj. Aby tomu čelila, BOJ v snahe stabilizovať trh pristúpila k nákupu štátnych dlhopisov.

Tomu sa však dalo predísť, keby býčí trend amerického dolára pokračoval bez akýchkoľvek porúch. V takom prípade by sa šanca, že USD voči JPY prekoná úroveň 150,00, výrazne zvýšila.

Podľa analytikov MUFG výpredaj amerického dolára nevydrží a veľmi rýchlo odznie. To umožní párom ako USD/JPY a EUR/USD pohybovať sa v prospech amerického dolára.

Operácia nákupu dlhopisov BOJ bola z väčšej časti skromná, čo znamená, že ani centrálna banka nebola pripravená ísť do toho s plnou silou. To zároveň naznačuje, že akákoľvek ďalšia sila amerického dolára otvorí dvere k dôležitej úrovni odporu 150,00.

Nezabúdajme však, že BoJ venuje veľkú pozornosť aj výmennému kurzu JPY voči iným zahraničným menám. Akákoľvek trvalá slabosť JPY voči USD & iným menám teda tiež otvorí dvere devízovej intervencii BoJ.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top