Novozélandský dolár (NZD) na ústupe po Fedspeaku

Novozélandský dolár (NZD) na ústupe po Fedspeaku

Po nedávnych komentároch predsedníčky Fedu nevyzerá globálny hospodársky výhľad najlepšie. Okrem toho sú v poslednom čase slabé aj údaje z Číny, čo vytvára tlak na novozélandský dolár (NZD).

Celkovo možno povedať, že zelená bankovka prekonáva NZD, čo je dôvodom poklesu NZD/USD. Najmä komentáre Jeroma Powella naznačujú ďalšie zvyšovanie sadzieb, čo je pre americký dolár býčie.

Povedať, že trhy boli komentárom Fedu prekvapené, by bolo slabé slovo. Väčšina trhových hráčov si myslela, že Fed so zvyšovaním sadzieb skončil, no zdá sa, že to vôbec nie je pravda.

Americký dolár priťahuje prílev zahraničných investícií

Predsedníčka Fedu sa vyjadrila k tomu, ako bude americký dolár v dôsledku vyšších úrokových sadzieb prijímať prílev kapitálu zo zahraničia. Zjednodušene povedané, prílev zahraničných fondov posilní zelenú bankovku voči ostatným menám.

Po Fedspeaku kurz NZD/USD zmenil svoj kurz a začal sa obchodovať nižšie. Pokles páru Kiwi bol taký rýchly, že dokonca prekonal dynamickú rezistenciu 50 SMA (denný graf). Teraz sa teda pár obchoduje pod úrovňou 50 SMA, ktorá teraz pôsobí ako rezistencia.

Náhly predaj na páre NZD/USD ohrozil aj nedávny býčí trend. NZD/USD sa zatiaľ obchoduje v blízkosti úrovne 0,5890 a je len o niečo vyššie ako 0,5874, čo bolo maximum z 2. novembra. Akékoľvek prelomenie pod túto úroveň povedie k úplnému obratu, čo ešte viac zvýši straty.

Podľa analytikov je ďalším cieľom pre NZD/USD úroveň 0,5862 a následne 0,5790. Bude však ešte priskoro predpokladať, že NZD/USD oficiálne vstúpil do medvedieho teritória.

Na potvrdenie dominancie býkov bude potrebné prelomenie úrovne 0,60001 (maximum z 3. novembra). Ak sa tak stane, ďalším cieľom býkov na kiwi bude úroveň 0,6055.

Dlhodobý aj strednodobý trend NZD/USD je teraz medvedí, čo naznačuje, že tendencia je zameraná smerom nadol.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top