Aktualizované 17 októbra, 2023 o 12:02 pm

NZD/USD Býci sa tešia z jastrabieho postoja RBNZ, ale predajcovia zostávajú silní

NZD/USD sa obchoduje blízko 0,600 pri zvýšenom rizikovom apetíte

Počas piatkovej seansy pár NZD/USD získal späť časť stratených pozícií a vytlačil tak ukazovatele z prepredaných podmienok. Všetko sa to začalo po tom, ako novozélandská centrálna banka poskytla jastrabie komentáre. Index DXY sa zároveň naďalej teší niekoľkomesačným maximám, čo NZD komplikuje situáciu.

Zdá sa, že index DYX sa skonsolidoval nad 200 SMA, keď sa dotkol úrovne 103,60. Tieto úrovne boli naposledy zaznamenané len 13. júna (pred 2 mesiacmi), čo zdôrazňuje, že zelená bankovka skutočne naberá na sile.

Silu USD nemožno ignorovať

Pokiaľ ide o USD, FOMC je hlavnou hnacou silou býčieho trendu, ktorý pomáha aj americkým výnosom. Situácia v Číne zároveň brzdí meny ako NZD a AUD. Koniec koncov, vyhlásenie konkurzu spoločnosti Evergrande nie je malou záležitosťou, ktorú možno ignorovať, keďže poukazuje na chyby v čínskej ekonomike.

Na strane NZD je viceguvernér RBNZ jastrabí a zdôraznil, že sadzby môžu zostať na zvýšenej úrovni, aby sa čelilo riziku inflácie. To spôsobilo, že NZD počas piatkovej seansy získal časť zo svojich stratených pozícií, a tak mu pomohlo stať sa dokonca najvýkonnejšou menou dňa.

Technické ukazovatele na dennej stoličke NZD/USD odhaľujú, že nálada na trhu je prinajlepšom medvedia alebo neutrálna, keďže býci očakávajú veľké oživenie.

Ukazovateľ RSI sa stále tlačí v prepredanom teritóriu, čo je znakom toho, že na páre NZD/USD sa môže kedykoľvek objaviť nákupný tlak. Podobne aj MACD tlačí červené stĺpce, ktoré sa postupom času naďalej oslabujú.

Ďalším scenárom je, že NZD/USD sa nachádza pod všetkými svojimi hlavnými kĺzavými priemermi, čo poukazuje na kontrolu medveďov nad týmto menovým párom. Ak to teda vezmeme do úvahy, zdôrazňuje to, že býci NZD sú v ohrození.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top