Aktualizované 17 októbra, 2023 o 12:30 pm

NZD/USD rastie vďaka jastrabiemu postoju RBA, americký dolár zostáva v týždni

NZD/USD sa obchoduje blízko 0,600 pri zvýšenom rizikovom apetíte

Pár NZD/USD sa počas severoamerickej seansy pred americkým sviatkom 4. júla posunul vpred. Likvidita na NZD/USD a ďalších pároch zostane v deň nezávislosti nízka, čo tiež obmedzí akýkoľvek postup USD.

Pár NZD/USD dostal impulz v dôsledku jastrabej pozície stanovenej RBA (Royal Bank of Australia), po ktorej nasledoval mäkký tón zelenej bankovky. Po dotyku úrovne 0,6140 (denné minimum) sa pár naposledy obchodoval na úrovni 0,6197 so ziskom 0,75 %.

NZD/USD: Krátkodobo zostáva neutrálny

NZD/USD zatiaľ pravdepodobne zostane neutrálny s tendenciou smerom nadol. Okrem toho sa na úrovni 0,6225 nachádza 200-percentný EMA, ktorý bude brzdiť napredovanie NZD voči USD.

Na technickom fronte je prítomný aj ďalší obrazec s názvom „3 postupujúci vojaci“, ktorý je znakom silného nákupného impulzu NZD. Okrem toho sa aj RSI približuje k býčiemu pásmu, čo tiež naznačuje, že NZD môže postupovať vyššie.

Jediným problémom všetkých týchto býčích signálov je však 200 EMA na dennej úrovni. Takže 200 EMA zatiaľ obmedzuje postup NZD/USD!

Ak však býci NZD 200 EMA pokoria, ďalším cieľom bude 0,6247, čo je zhodou okolností aj maximum zo 16. júna. Potom bude ďalšou zónou odporu pre NZD/USD úroveň 0,6300.

Naopak, pokles pod úroveň podpory 0,6200 otvorí NZD brány k ďalšiemu poklesu. V takom prípade môže pár klesnúť k 100 EMA na dennom grafe, ktorá sa momentálne nachádza v blízkosti 0,6187. Potom bude ďalšou zastávkou pre medvede NZD úroveň 0,6165, kde sa nachádza 50 EMA.

Prieskum NZIER medzitým odhalil mierne zlepšenie podnikateľskej mienky. Z tejto správy vyplýva, že dopyt na Novom Zélande je slabý a pokleslo aj využitie kapacít. Okrem toho majú podniky na Novom Zélande problémy aj s hľadaním nekvalifikovaných pracovníkov.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top