NZD/USD sa obchoduje blízko 0,600 pri zvýšenom rizikovom apetíte

NZD/USD sa obchoduje blízko 0,600 pri zvýšenom rizikovom apetíte

NZD pokračuje v raste voči USD najmä v dôsledku zlepšeného rizikového sentimentu. Táto zmena nálady na trhu spôsobila pokles zelenej bankovky, ako aj výnosov amerických dlhopisov. Kurz NZD/USD sa zatiaľ nachádza v blízkosti úrovne 0,600 so ziskom 0,76 %.

Inými slovami, zelená bankovka voči novozélandskému doláru stratila 0,76 %, čo naznačuje, že USD je teraz na ústupe.

Investori z Wall Street sú teraz väčšinou ochotnejší investovať do rizikovejších aktív, ako je NZD, namiesto do USD. Nedávny údaj PCE na úrovni 3,9 % zároveň naznačuje, že inflácia klesá. Predchádzajúce čítanie bolo na úrovni 4 %, pričom celková inflácia dosiahla 3,5 %.

Úrokové sadzby v USA zostávajú vysoké

Tieto nedávne údaje o inflácii naznačujú, že Fed bude mať väčšiu kontrolu nad tým, ako dlho chce úrokové sadzby udržiavať v pásme 5,25 % až 5,50 %. Väčšina odborníkov sa zhoduje v tom, že Fed si môže dovoliť zostať jastrabí, no sú aj takí, ktorí sa domnievajú, že riziká môžu vyplynúť z príliš prísnej menovej politiky.

Z údajov UoM navyše vyplýva, že spotrebiteľská nálada sa v skutočnosti zhoršila pri náraste inflácie z hodnoty 3,1 % na 3,2 %. Občania USA v skutočnosti vidia nárast inflácie z úrovne 2,7 % na 2,8 % (na základe päťročnej prognózy).

Technický výhľad NZD/USD naznačuje, že napriek nedávnej rallye NZD je tlak na jeho pokles stále aktuálny. Pár sa obchoduje nad úrovňou podpory 0,600, čo však stále nestačí na udržanie býčieho impulzu.

Dôležitými úrovňami, ktoré treba na NZD/USD sledovať, sú 0,6050 a potom rezistencia v blízkosti 0,6100. Obe tieto úrovne sú dôležité na potvrdenie toho, či sa NZD/USD udrží nad úrovňou 0,600, alebo opäť klesne. Podobne prelomenie úrovne 0,600 znamená, že relevantnými sa opäť stanú úrovne 0,580 a 0,550.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top