Aktualizované 25 januára, 2023 o 10:20 am

Obchodovanie s Fxpro

Obchodovanie s Fxpro

Spoločnosť FxPro bola založená v roku 2006 a pôsobí v sektore CFD a spreadových stávok v Spojenom kráľovstve. Odvtedy firma zrealizovala viac ako 455 miliónov pokynov a časopis Global Brands Magazine ju v roku 2017 označil za najspoľahlivejšiu britskú značku Forex. S viac ako 1 866 000 zákazníckymi účtami, operáciami v 173 krajinách a 100 miliónmi v kapitáli Tier 1 je firma v súčasnosti globálna. Ich reguláciu majú na starosti orgány FCA, CySEC, FSCA a SCB.

Skúsenosti s desktopovým prehliadačom sú porovnateľné s trhom a umožňujú obchodníkom bez námahy uzatvárať obchody s transparentnými cenami. K dispozícii je aj prístupné grafické zobrazenie s rôznymi výskumami a ukazovateľmi. Zabezpečenie nie je na MT 5 k dispozícii a jednoducho zruší kompenzačné príkazy, hoci obchodníci môžu stále vytvárať prispôsobiteľné zoznamy sledovaných položiek a ponechať podmienené príkazy.

Vďaka tomu, že aplikácia je kompatibilná so systémami iOS aj Android, ponúka FxPro silnú mobilnú ponuku. Medzi štandardné bezpečnostné funkcie patrí možnosť používať Touch ID od spoločnosti Apple ako alternatívu prihlásenia. Zoznamy sledovaných položiek možno jednoducho prispôsobiť a možnosťou sú aj početné zoznamy.

Nástroje na výskum a prehľad v spoločnosti FxPro sú v tomto sektore nadpriemerné. Podobne ako mnohí makléri, aj FxPro poskytuje zákazníkom makroekonomický kalendár na sledovanie významných udalostí, ktoré by mohli pohnúť trhmi. Okrem toho poskytujú niektoré základné denné prieskumy a spolupracujú s Trading Central na poskytovaní technickej analýzy.

Prostredníctvom cTrader, výkonnej platformy na kódovanie algo a technických ukazovateľov, ktorá umožňuje obchodníkom navrhovať vlastné algoritmické obchodné stratégie a vlastné ukazovatele, poskytuje FxPro obchodníkom algoritmické obchodovanie. Okrem toho spoločnosť FxPro poskytuje zákazníkom prístup k virtuálnemu privátnemu serveru (VPS), ktorý im umožňuje nahrať a prevádzkovať MT4 Ext Advisors a algo botov nepretržite bez toho, aby museli mať otvorený obchodný terminál.

Podobne ako mnohí makléri, ani FxPro si neúčtuje poplatky za väčšinu obchodov. Propagujú skutočnosť, že nemajú drahý dealing desk, čo im umožňuje preniesť úspory nákladov na zákazníkov. Podľa spoločnosti FxPro môže byť značná časť toku ich pokynov interne párovaná z dôvodu obrovského objemu transakcií, ktoré uskutočňujú ich klienti. Týmto spôsobom môžu znížiť riziko a náklady bez toho, aby bola ohrozená integrita pokynov.

Pre obchodníkov s devízami a CFD, ktorí vyhľadávajú širokú škálu obchodných trhov, je FxPro ideálnou voľbou. Od konkurentov na trhu sa odlišujú výberom menových párov a možnosťou obchodovať s akciovými indexmi, kryptomenami, komoditami a futures. Pravidelnejší obchodníci a experti však môžu zistiť, že poplatky znižujú ich zisky.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top