Aktualizované 10 októbra, 2023 o 11:49 am

Prevaha medveďov GBP/USD po zverejnení PMI a NFP v USA

GBP/USD stabilný nad 1,2650 na pozadí rozhodnutia Boe

GBP sa dostala pod predajný tlak po zverejnení amerického PMI a údajov o NFP. Posledné údaje o NFP boli prinajlepšom zmiešané, ale PMI bol lepší, ako sa očakávalo, čo posunulo výnosy amerických dlhopisov nahor.

V dôsledku toho posilnil aj americký dolár voči britskej libre šterlingov, a tým zatlačil kurz GBP/USD pod úroveň 1,2712 (denné maximum). Po zmene smerovania na medvedie sa pár libra/dolár teraz obchoduje v blízkosti úrovne 1,2590, čo znamená výraznú zmenu trendu oproti jeho predchádzajúcemu smerovaniu.

Ak sa pozrieme na fundamenty GBP/USD, obchodná aktivita v USA sa zlepšila, zatiaľ čo britské továrne čelia riziku recesie. Okrem toho údaje NFP ukázali, že počas augusta bolo vytvorených 187 000 pracovných miest, zatiaľ čo miera nezamestnanosti vyskočila na 3,5 %. Na tomto fronte je teda teraz menšia pravdepodobnosť septembrového zvýšenia, ako aj zvýšenia v novembri.

Výnosy amerických dlhopisov po NFP prudko rastú

Ďalším faktorom, ktorý posilňuje medvedí postoj GBP/USD, sú výnosy amerických dlhopisov, ktoré po týchto údajoch obnovili svoje maximá. Umožnili tak DYX-u opätovne sa dostať na úroveň 104, a tým sťažujú býkom na GBP ukázať svoju silu.

Graf D1 GBP/USD nám napovedá, že sklon je neutrálny až medvedí, ktorý by sa mohol zmeniť na plne medvedí, ak pár na dennom grafe uzavrie pod úrovňou 1,2590. Keď medvede GBP túto prekážku prekonajú, ďalším krokom budú úrovne 1,2550 a 1,2575. Potom nás čaká úroveň 1,2548, čo je swingový slow z 23. augusta.

Zo širšieho hľadiska je dôležité, že USD po správe o PMI a NFP získal späť svoju silu. Na druhej strane, neexistujú žiadne také fundamentálne údaje, ktoré by podporovali prípad silnejšej GBP. Takže aj keď na chvíľu necháme bokom technické údaje, súčasný trend GBP/USD je zameraný smerom nadol.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top