Aktualizované 17 októbra, 2023 o 12:11 pm

Spoločnosť Autodesk (ADSK) po dobrých výsledkoch za 2. štvrťrok poskočila o 7 %

Spoločnosť Autodesk (ADSK) po dobrých výsledkoch za 2. štvrťrok poskočila o 7 %

Konečne sme sa dočkali výsledkov Autodesku za 2. štvrťrok 2023, ktoré potvrdzujú, že sa spoločnosti podarilo prekonať všetky odhady. Wall Street stanovila pre Autodesk odhad zisku na akciu vo výške 1,73 USD, zatiaľ čo skutočný zisk na akciu sa ukázal byť 1,91 USD.

Podobne aj tržby na medziročnej báze poskočili o 9 %, a ak sa pozrieme na konštantné výmenné kurzy, tak približne o 12 %. V číselnom vyjadrení je to takmer 1,35 miliardy USD, čo je viac, ako sa predpokladalo v predpovedi na úrovni 1,32 miliardy USD. Práve tak klesli aj celkové faktúry spoločnosti Autodesk o 8 % a dosiahli 1,095 mld.

Súčasné zostávajúce záväzky z plnenia, známe aj ako cRPO spoločnosti Autodesk, boli zaznamenané vo výške takmer 3,5 miliardy USD, čo predstavuje medziročný nárast o 12 %.

Hviezdny rast spoločnosti Autodesk v 2. štvrťroku

Po zverejnení výsledkov finančný riaditeľ spoločnosti uviedol, že sa im počas 2. štvrťroka podarilo úspešne udržať dynamiku. Zároveň dodali, že v nasledujúcich mesiacoch sa očakáva aj obnovenie obchodných zmlúv podnikového charakteru.

To im umožní znížiť šance, že sa predpokladaný scenár stane skutočnosťou. Preto sa spoločnosť (Autodesk) rozhodla zmeniť dolnú hranicu odhadovaných výhľadových intervalov.

Pokiaľ ide o 3. štvrťrok 2024, spoločnosť sa domnieva, že rozpätie zisku na akciu by sa malo pohybovať od 1,97 do 2,03 USD, zatiaľ čo trh očakáva hodnotu blízku 1,92 USD. Okrem toho prognóza tržieb stanovená spoločnosťou Autodesk je 1,38 až 1,395 miliardy USD, zatiaľ čo trh považuje za rozumnejšie číslo 1,38 miliardy USD.

A ak sa pozrieme na celoročný výhľad spoločnosti Autodesk, očakávaný zisk na akciu sa pohybuje v rozmedzí od 7,30 USD do 7,49 USD. Na druhej strane, Wall Street stanovila na celý rok zisk na akciu vo výške 7,28 USD.

Celkovo sú prognózy stanovené spoločnosťou Autodesk vyššie ako tie, ktoré stanovili odborníci a guruovia z Wall Street. To svedčí o tom, že spoločnosť Autodesk má optimistickejšie vyhliadky na rast, ako si myslí trh!

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top