Správa naznačuje, že Japonsko v roku 2023 zakáže život stabilným minciam

Správa naznačuje, že Japonsko v roku 2023 zakáže život stabilným minciam

Japonsko zatiaľ uvalilo na stablecoiny zahraničného pôvodu akési embargo. Podľa posledných správ prichádzajúcich z Japonska však tamojšia agentúra uvažuje o zrušení zákazu v priebehu roka 2023.

Nové zmeny budú zavedené v rámci nového zákona o platobných službách v krajine. V Japonsku viedol zákaz stablecoinov k tomu, že agenti mobilných peňazí a registrované banky začali vydávať vlastné stablecoiny.

Podľa nového zákona bude kontrola nad zahraničnými stablecoinmi prevzatá od emitenta. Prostredníctvom tejto techniky Japonsko umožní miestnym distribútorom prevziať kontrolu a získať zodpovednosť.

V rámci zmien Japonsko zavedie maximálny limit na prevod zahraničných stablecoinov na 7500 USD/transakciu. A aj po zrušení zákazu bude akékoľvek používanie stablecoinov podliehať kontrole financovania terorizmu a zákonom o praní špinavých peňazí.

Pred touto správou neexistovala pre japonské obyvateľstvo žiadna možnosť prístupu k stablecoinom. V čase písania tejto správy pôsobilo v Japonsku približne 31 známych búrz a žiadna z nich stablecoiny neponúkala.

Podľa odborníkov je tento krok Japonska znakom toho, že ku kryptomenám pristupuje uvoľnenejšie. To už pomohlo mnohým medzinárodným burzám začať ponúkať svoje služby v krajine a prevádzkovať svoje prevádzky.

Len nedávno získala od japonskej vlády licenciu na miestnu burzu aj burza Binance. Vzhľadom na to, že ide o jednu z najväčších búrz z hľadiska objemu, bola by to dobrá správa pre kryptoinvestorov a obchodníkov v Japonsku.

Stručne povedané, ide o pozitívny vývoj, ktorý ešte viac posilní kryptografickú baštu v Japonsku. V skutočnosti to tiež umožní Japoncom konvertovať časť svojich tokenov na stablecoiny. V konečnom dôsledku im to pomôže chrániť sa v časoch vysokej volatility!

Zdá sa, že s rokom 2023 na obzore už prichádzajú dobré správy pre kryptoobchodníkov s bydliskom v Číne. Čo je však ďalej pred nami? To ukáže len čas!

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top