Striebro (XAG/USD) po správe o zamestnanosti v USA klesá pod 2,050 USD

Americký dolár bude v roku 2024 vykazovať slabosť v prípade obratu Fedu

Po zverejnení údajov o zamestnanosti JOLTS z amerického BLS sa ceny striebra (XAG/USD) opäť znížili. Podľa správy o pracovných miestach zamestnávatelia v USA zverejnili približne 9,61 milióna nových pracovných miest, pričom sa predpokladalo, že ich bude len 8,8 milióna.

Po správe JOLTS sa kurz DXY opäť obrátil nahor a dotkol sa úrovne 10,7,20 (11-mesačné maximum). Podobne aj výnosy amerických dlhopisov zaznamenali rast a pohybovali sa v blízkosti úrovne 4,75 %. Celkovo správa JOLTS ukazuje dobrý obraz americkej ekonomiky, ako aj amerického trhu práce.

Podľa ekonómov nedávna správa o zamestnanosti naznačuje, že spolu s rastom miezd sa zvýšia aj spotrebiteľské výdavky.

V súčasnosti sa pozornosť sústreďuje na septembrové údaje o zamestnanosti (ADP), ktoré budú zverejnené v krátkom čase. Predpokladá sa, že v americkej ekonomike pribudne zhruba 160 000 zamestnancov, pričom minulomesačná hodnota sa pohybovala okolo 177 000.

Podobne medvedí je aj index S&P 500, keďže nálada na trhu je veľmi opatrná, čo znamená, že investori hľadajú bezpečie. Hlavnou otázkou, ktorá stojí za medvedím trendom indexu S&P 500, je vysoká pravdepodobnosť ďalšieho zvýšenia sadzieb v USA pred koncom roka 2023. Podľa rôznych predstaviteľov Fed-u Federálny rezervný systém tento rok ešte ani zďaleka neskončil so zvyšovaním úrokových sadzieb.

Ak sa pozrieme späť na technický graf striebra (XAG/USD), na D1 je vidieť formovanie formácie hlava a ramená. To znamená, že pravdepodobnosť výpredaja je veľmi vysoká, čo je zlá správa pre trh s drahými kovmi.

V súčasnosti sa biely kov už nachádza pod líniou krku formácie hlava a ramená, čo znamená, že sme na ceste k cieľu formácie H&S. Najbližšiu podporu pre XAG/USD možno nájsť v blízkosti úrovne 19,93 (minimum z 8. marca).

Okrem toho sa XAG/USD nachádza aj pod 200 EMA, čo ďalej pridáva dôkaz o dlhodobom medveďom trende. Pokiaľ ide o RSI, ten tlačí hodnoty v medveďom pásme (20 – 40), čo tiež naznačuje ďalší pokles.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top