Tesla Inc plánuje postaviť továreň na megapacky v Šanghaji

Tesla dodala v 2. štvrťroku 466 140 áut, čím prekonala odhady

Spoločnosť Tesla Inc., ktorá sa preslávila vďaka autám na elektrický pohon, teraz údajne pracuje na výstavbe továrne v Šanghaji. V uvedenej továrni sa budú vyrábať megapacky, čo sú veľmi výkonné batérie s mnohými možnosťami využitia.

Túto správu priniesli čínske štátne médiá s názvom Xinhua, čo naznačuje, že výroba tejto novej továrne je už hotovou vecou a nie špekuláciou.

Podľa týchto správ sa slávnostné položenie základného kameňa závodu začne v priebehu 3. štvrťroka. Pokiaľ ide o výrobu, Tesla podľa mediálnych správ plánuje termín 2. štvrťroka 2024.

Nová továreň bude vyrábať 10 000 megapackov ročne

Nový závod doplní už existujúci závod Tesla v Šanghaji, ktorý vyrába najmä elektromobily. Podľa správ bude nový závod vyrábať 10 000 megapackov ročne.

To zodpovedá uskladneniu energie v objeme takmer 40 gigawatthodín a pomôže spoločnosti Tesla zvýšiť svoju výrobu.

Zatiaľ niet pochýb o tom, že dodávateľský reťazec batérií je v Číne najpokročilejší a najmodernejší. A keď bude nový závod Tesly uvedený do prevádzky, umožní spoločnosti zvýšiť svoju produkciu a znížiť náklady na výrobu lítium-iónových batérií.

S nárastom využívania obnoviteľných zdrojov energie pomôže nový závod Tesla v Šanghaji spoločnosti uspokojiť dopyt a získať vyššie príjmy.

Hlavným zdrojom príjmov spoločnosti Tesla je podnikanie v oblasti elektromobilov, ale Elon Musk je odhodlaný diverzifikovať príjmy spoločnosti prostredníctvom predaja batérií a produktov solárnej energie.

Tesla má zatiaľ jednu funkčnú megatováreň, ktorá sa nachádza v Kalifornii a ktorá ročne vyrobí až 10 000 megabatérií. Po výrobe v novom závode však bude Tesla schopná vyrábať ďalších 10 000 megapackov ročne.

Vzhľadom na hlavný obchodný model spoločnosti Tesla a jej zameranie na obnoviteľné zdroje energie a elektrické vozidlá má zmysel, aby spoločnosť Tesla zvýšila svoj podiel na trhu aj v oblasti lítium-iónových batérií!

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top