Tesla umožní prístup do svojej nabíjacej siete konkurenčným výrobcom elektromobilov

Predseda výboru Snemovne reprezentantov vyjadruje znepokojenie nad obchodmi spoločnosti Tesla v Číne

Spoločnosť Tesla Inc. sa chystá sprístupniť svoju nabíjaciu sieť v USA ďalším výrobcom elektrických vozidiel v krajine. Tesla sa tak zapojí do federálneho programu v hodnote 7,5 miliardy dolárov.

Ústredná vláda spustila nový program, v ktorom chcela znížiť emisie oxidu uhličitého a zvýšiť používanie elektrických vozidiel.

Ak Tesla tento plán zrealizuje, stane sa plniacou stanicou každého elektromobilu. Tým by sa však mohla odstrániť aj jedna z najväčších výhod, ktoré Tesla mala oproti ostatným výrobcom EV.

Tesla sa dlho pýšila jednou z najväčších sietí supernabíjania v krajine. Ale po umožnení prístupu do tejto siete všetkým konkurenčným výrobcom EV sa táto výhoda jednoducho vyparí do vzduchu!

Prístup k 3500 nabíjačkám do roku 2024

Podľa podrobných informácií Tesla poskytne zákazníkom, ktorí nie sú členmi spoločnosti Tesla, prístup k približne 3500 supernabíjačkám prítomným na diaľniciach. Okrem toho sa pre konkurenčné elektromobily otvorí aj približne 400 miest s pomalými nabíjačkami.

Podľa amerického prezidenta Bidena to bude znamenať veľký prínos pre podporu elektrických vozidiel v krajine. Vyjadril sa aj k tomu, že tento krok spoločnosti Tesla bude mať veľký význam.

Pokiaľ ide o Elona Muska, zdá sa, že prostredníctvom svojej siete supernabíjačiek rád podporí aj iné elektrické vozidlá.

Po tomto kroku sa Tesla stane oprávnenou žiadateľkou o dotáciu. To odhalili predstavitelia Bieleho domu len nedávno.

Podľa podrobností to Tesle umožní zaviesť do svojho vozového parku aj modernizáciu… Jedinou podmienkou je, že práve umožní všetkým elektromobilom nabíjať prostredníctvom štandardu nabíjania CCS, ktorý stanovil Fed.

Hoci sa Tesla zatiaľ nezaviazala k používaniu štandardov CCS, musí splniť požiadavky, ak chce získať federálne finančné prostriedky.

V súčasnosti Tesla kontroluje približne 17711 supernabíjačiek po celých USA. To predstavuje 60 % rýchlonabíjačiek v krajine a zdôrazňuje konkurenčnú výhodu spoločnosti Tesla oproti ostatným výrobcom elektrických vozidiel.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top