USA Gdp čítanie odhaľuje, že ekonomika zmenšila za 2 štvrťroky

Obchodný deficit USA v novembri klesol o 2,0 %

Nové údaje o HDP v USA odhalili, že ekonomika USA sa v skutočnosti za dva štvrťroky zmenšila. To znamená, že jedna z dvoch podmienok hospodárskej recesie je splnená!

Počas 2. štvrťroka dosiahlo tempo hospodárskeho poklesu v Spojených štátoch amerických 0,6 % a teraz vyvolalo obavy z možnej recesie!

Existuje skupina odborníkov, ktorí sa domnievajú, že šanca na recesiu v roku 2022 je stále vylúčená vzhľadom na silné spotrebiteľské výdavky, rast zamestnanosti a výroby. Potom je tu ďalšia skupina odborníkov, ktorá sa domnieva, že recesia pre USA je už za rohom!

Revízie rôznych ukazovateľov smerom nadol

Boli zaznamenané revízie rôznych ukazovateľov smerom nahor, napríklad spotrebiteľských výdavkov, podnikových investícií a výdavkov federálnej vlády. Na druhej strane bola zaznamenaná revízia smerom nadol v prípade investícií do bývania a vývozu, čo vykompenzovalo predchádzajúce dobré správy.

Hrubý domáci dôchodok, ktorý meria náklady a výnosy vo výrobe, tiež prešiel revíziou smerom nadol. Po novej revízii bol nový cieľ stanovený na 305 mld.

Odborníci sa domnievajú, že nové údaje odhaľujú, že americká ekonomika v prvom polroku 2022 skutočne víkendovala.

Celkovo sú údaje o americkej ekonomike rozporuplné, určitá sila však bola zaznamenaná v oblastiach, ako sú výdavky, výroba a trh práce.

Ďalším znepokojujúcim znakom je podľa odborníkov zvýšené riziko recesie v americkej ekonomike. Ak sa pozrieme na reverznú politiku federálnej vlády, tá v poslednom období agresívne bojuje proti vysokej inflácii v USA.

To povedie k spomaleniu americkej ekonomiky, keďže federálne rezervy sa snažia znížiť dopyt. Základnou myšlienkou je znížiť dopyt, a tým odstrániť nerovnováhu medzi dopytom a ponukou. Fed je toho názoru, že tým vyrieši problém inflácie, ale nezabúdajme, že to bude za cenu spomalenia ekonomiky!

Ak sa pozrieme na celosvetové meradlo, pravdepodobnosť recesie je v súčasnosti približne 98,1 %, čo je veľmi vysoká! Naposledy sme takéto hodnoty zaznamenali počas finančnej krízy v roku 2008, ktorá otriasla celým svetom!

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top