Aktualizované 17 októbra, 2023 o 12:01 pm

USD/CAD sa pohybuje nad úrovňou 1,3500, čaká na podnety zo sympózia v Jackson Hole

Usd/Cad stúpa na 1,3380, obnovuje týždenné maximum

Pár USD/CAD počas štvrtkovej seansy nevykazuje žiadne významné smerovanie. Stále sa však obchoduje nad úrovňou podpory nachádzajúcou sa na úrovni 1,3500, čo naznačuje, že medvede stále nemajú navrch.

Hráči na trhu sú zväčša opatrní nielen pri zaujatí akejkoľvek pozície, keďže čakajú na čerstvé informácie zo sympózia v Jackson Hole. Len deň predtým sa páru dostalo odmietnutia rezistencie nachádzajúcej sa na úrovni 1,3600, čo bola najvyššia úroveň za posledných niekoľko mesiacov.

Rast amerického obchodu čelí výzvam

Americký dolár je zároveň pod tlakom po tom, čo údaje o americkom indexe PMI vyšli ako sklamanie. Toto čítanie naznačuje, že podnikateľská aktivita v USA dosiahla skôr bod stagnácie než rastu.

Súčasná nálada na trhu vyústila do pohybu kurzu DXY, ktorý meria silu zelenej bankovky voči ostatným menám, smerom nadol. Okrem toho máme pred sebou aj Powellov prejav o plánoch Fed-u v súvislosti s prípadným budúcim zvyšovaním sadzieb v USA. Takže zatiaľ čo diskutujeme o ďalšom smerovaní USD/CAD, musíme brať do úvahy aj to, čo Powell povie.

Na kanadskej strane boli údaje o maloobchodných tržbách slabšie, než sa očakávalo, pričom ani ceny ropy nie sú také silné, ako boli v minulosti. Keďže kanadský dolár (CAD) je naviazaný na komodity, ako je ropa, existuje veľká šanca, že kurz USD/CAD sa môže obrátiť smerom nadol.

Na základe všetkých týchto skutočností má zmysel predpokladať, že USD/CAD vytvoril vrchol v blízkosti rezistencie na úrovni 1,3600. Trh teraz čaká na ďalšie údaje, ako sú objednávky tovarov dlhodobej spotreby, počiatočné žiadosti o podporu v nezamestnanosti a zápisnica zo zasadnutia FOMC.

Denný graf USD/CAD nám hovorí, že 20 SMA sa nachádza na úrovni 1,2417, zatiaľ čo 50 a 100 SMA sú prítomné na úrovni 1,3294, resp. 1,3388.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top