Aktualizované 17 októbra, 2023 o 12:00 pm

USD/CAD zostáva pod tlakom pod úrovňou 1,3600; na trhu prevláda averzia k riziku

USD/CAD prekračuje 1,3700, keď zelená bankovka získava na sile

Páru USD/CAD sa podarilo ukončiť týždeň pozitívne a dokonca pokračoval v päťdňovej víťaznej sérii. Napriek tomu sa však páru USD/CAD nepodarilo uzavrieť nad rezistenciou 1,3600.

Hlavný dôvod zastavenia vývoja USD/CAD možno pripísať averzii voči riziku, ktorá ovplyvňuje všetky globálne akcie. V dôsledku toho sa fondy presúvajú k bezpečným aktívam, čo vysvetľuje, prečo USD/CAD vykazuje malú aktivitu.

Jediný dôvod, prečo sa USD/CAD tento týždeň podarilo udržať býčí kurz, možno pripísať averzii voči riziku. Dominantnou témou je zatiaľ Čína a spoločnosť Evergrade, ktorá vyhlásila bankrot. To naznačuje, že čínska ekonomika už nie je taká silná ako v minulosti.

Americký trh práce zostáva robustný

Údaje prichádzajúce z USA boli nevýrazné, ale ukázali nárast maloobchodných tržieb, ako aj silný trh práce. To odôvodňuje odhodlanie centrálnej banky zostať v nastúpenom kurze a neuchyľovať sa k odkladaniu zvyšovania sadzieb alebo k prechodu na ich znižovanie.

Na druhej strane, z Kanady prišli údaje o júlových cenách výrobcov, ktoré sa zvýšili o 0,4 %. Len pred mesiacom bol údaj na úrovni -0,6 %, a to najmä v dôsledku cien dreva a ropy. Podobne tomu bolo aj v prípade surovín, ktoré počas júla zdraželi o 3,5 %.

Z technického výhľadu USD/CAD vyplýva, že k nárastu cien ropy došlo o niečo neskôr, čo je hlavným dôvodom, prečo je vývoj USD/CAD z dlhodobého hľadiska negatívny.

Pri pohľade do budúcnosti je trend USD/CAD z krátkodobého hľadiska pozitívny, keďže prekonal aj 200 SMA nachádzajúcu sa v blízkosti úrovne 1,3451. Nezabúdajme však, že páru sa nepodarilo prekonať rezistenciu na úrovni 1,3567, čo pre býkov na USD predstavuje určité riziko.

Na základe ekonomických údajov z minulého týždňa je zrejmé, že budúci týždeň bude pre USD/CAD dôležitý, keďže pár sa snaží nájsť svoj ďalší trend.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top