USD/JPY klesá pod 150,50, keďže trh sleduje údaje o bývaní v USA

USD/JPY pod 145,00 po zverejnení Nfp

Opatrná nálada na devízovom trhu sa prejavuje aj na páre USD/JPY, ktorý naďalej klesá nižšie. Okrem toho je JPY pod tlakom aj preto, že BoJ zachováva holubičí postoj, ktorý nemá konca.

Ueda (guvernér BoJ) opäť zdôraznil potrebu akomodačnej menovej politiky v Japonsku. Japonská vláda zároveň naďalej podporuje JPY na devízovom trhu.

Na tomto pozadí má zmysel, aby sa kurz USD/JPY obrátil smerom nadol, pričom už prekonal úroveň podpory 150,50 & teraz sa pozerá na 150,00.

Obchodovanie s USD/JPY sleduje úroveň podpory 150,00

Celková trajektória USD/JPY smeruje nadol, čo bude pravdepodobne pokračovať aj v budúcom týždni. Zatiaľ sa USD/JPY obchoduje na úrovni 150,30, pričom existuje vyššie riziko, že sa dotkne úrovne podpory 150.

V USA sa tiež očakáva, že Federálny rezervný systém neurobí žiadne zmeny vo svojej úrokovej politike. Okrem toho aj údaje z USA z posledného obdobia sú nepriaznivé, čo naznačuje, že ďalšie zvyšovanie sadzieb sa neočakáva.

Podľa námestníka japonského ministra financií je vláda naďalej odhodlaná intervenovať na devízovom trhu. Tieto kroky podnikne, ak sa bude domnievať, že hodnota JPY voči ostatným menám sa stáva príliš nízkou. Pokiaľ ide o presné úrovne USD/JPY, ktoré budú dôvodom na intervenciu, neboli nijako rozlíšené.

Pri pohľade do budúcnosti nás v najbližších dňoch čaká japonská inflácia. Podľa analytikov sa októbrový údaj o inflácii v Japonsku bude pohybovať na úrovni takmer 3,0 %. Vzhľadom na to, že minulomesačné čítanie bolo na úrovni 2,8 %, pôjde o skok o +0,2 %.

Obchodníci s menovým párom USD/JPY budú pozorne sledovať aj nadchádzajúce údaje o začatej výstavbe domov a stavebných povoleniach v USA. Podľa odborníkov oba tieto indexy zaznamenajú pokles, čo zvýši šancu, že Fed nezvýši sadzby.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top