Usdchf robí nové týždenné maximum

USD/CHF bojuje v blízkosti 0,8930 po americkom CPI

Kurz USD/CHF zostal počas európskej seansy v ponuke a dosiahol nové týždenné maximum. Aktuálne sa pár obchoduje v strede úrovne 0,9200 s býčím zaujatím.

Nedávny rast kurzu USD/CHF má málo spoločného s USD a viac s Credit Suisse. Tento švajčiarsky veriteľ sa dostal do problémov po tom, ako jeden z jeho hlavných akcionárov odstúpil od investovania do spoločnosti.

Okrem toho sa aj Švajčiarska národná banka rozhodla o súčasnej situácii mlčať. To viedlo k špekuláciám o možnej platobnej neschopnosti Credit Suisse.

Výpredaj na globálnom akciovom trhu zvýhodňuje americký dolár

Problém Credit Suisse viedol k veľkému výpredaju na svetových akciových trhoch. To zvýhodňuje americký dolár, keďže je globálnou rezervnou menou a má štatút bezpečného prístavu.

Podobne je pod tlakom aj švajčiarsky frank, keďže Credit Suisse má sídlo vo Švajčiarsku. Keďže Credit Suisse je jedným z hlavných poskytovateľov úverov v Európe, ak by došlo k platobnej neschopnosti, znamenalo by to pre CHF vážny úder.

Trh sa teraz pozerá na zverejňovanie hospodárskych údajov z USA. Prvou položkou na zozname je PPI, po ktorom nasleduje Empire State Manufacturing Index a maloobchodné tržby.

Tieto zverejnené údaje ponúknu nový pohľad na americkú ekonomiku, a tým ovplyvnia aj americký dolár. Slonom v porceláne je však banková kríza v USA aj v Európe.

V USA sme už boli svedkami krachu dvoch bánk a teraz sa zdá, že jeden z veľkých veriteľov zbankrotuje aj v Európe.

Hoci Švajčiarsko aj USA čelia bankovej kríze, zdá sa, že situácia je vážnejšia vo Švajčiarsku ako v USA. Aspoň to ukazuje trh prostredníctvom kurzu USD/CHF a ďalších párov s USD.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top